Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Přilba HQBC Crimeo

Přilba HQBC Crimeo je koncipována především pro MTB použití a je to primárně tvar, s velmi ostře řezanou členitou zadní partií, co činí tento model výrazným, zvlášť třeba v nepřehlédnutelném zeleném či žlutém odstínu. Naopak námi zkoušená černá verze se na první pohled tváří poměrně nenápadně a až důkladnější prozkoumání odhalí, jak precizně je přilba zpracována. V tomto ohledu by jí totiž mohly závidět i podstatně dražší typy některé z nejvyhlášenějších značek, provedení in-mold technologie i veškerých detailů je skutečně velice pečlivé.

Z hlediska konstrukce se jedná o klasiku, s níž se v současnosti u střední třídy setkáváme. Poměrně univerzální vytvarování skeletu, nabízeného ve dvou velikostech, dostatečná hloubka, zajišťující optimální usazení na hlavě, a především propracovaný mechanismus nastavení vnitřního obvodu, to jsou charakteristické rysy, jež bychom navíc doplnili  o perfektní odvětrání, zajištěné třiadvaceti ventilačními otvory. Mezi těmi čelními pak nelze přehlédnout matně černé příčky, značící přítomnost integrovaného zpevnění zabraňujícího nežádoucímu rozlomení přilby v případě silného nárazu. Sympatické jsou také výrazně dimenzované deformační zóny, zajištěné dostatkem materiálu – HQBC zde nejde primárně cestou maximální redukce váhy, ale směrem co největší bezpečnosti. Přesto je však hmotnost 295 gramů (ve velikosti L) slušným průměrem a v reálu působí přilba na hlavě lehčím dojmem, než kolik ukázal displej naší váhy.

Pochválit musíme vnitřní pokrytí výstelkami, jež najdeme prakticky na všech kontaktních plochách, a uživatel navíc k přilbě dostane ještě jednu náhradní sadu výstelek. Stejně tak ovládání kolečka na zátylku je zcela bezproblémové a líbilo se nám také uchycení minimalistické plastové čelenky na spáncích, kde lze čelenku jednoduše posunout dopředu, či dozadu. Naopak lehce nás zklamalo uchycení štítku, který je do skořepiny zasazen plastovými trny a jeho odejmutí vyžaduje maximální preciznost, aby nedošlo k poškození přilby. Proto testovaný model doporučíme především bikerům na štítek zvyklým. Jeho poměrně minimalistické provedení však nepřekáží ve výhledu, takže není důvod jej sundávat. Pokud však počítáte s častějším sundáváním a připínáním štítku, třeba při střídání horského a silničního kola, raději sáhněte po jiném modelu z nabídky této značky.

Cena přilby HQBC Crimeo je 1890 korun.

(kad)

 

 

datum: 04.11.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign