cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pells_07_2022.png

Přilba HEAD pro bike i silnici

Přilba HEAD W19 se svým tvarem, odvětráním i příznivou hmotností řadí k modelům, které využijí XC jezdci, maratonci, ale i silničáři. Štítek je zde velmi decentní a po jeho demontáži vypadá čelní partie přilby snad ještě lépe než s ním. Prostě helma, která osloví široké spektrum zákazníků, a to i díky cenovce 1339 korun.

 

 

Vnitřní tvar skeletu se snaží být co nejuniverzálnější, hloubkou či šířkou bude pravděpodobně vyhovovat většině zájemců, a to i díky dvěma nabízeným velikostem S/M (54-58 cm) a M/L (57-61 cm). V námi testované velikosti S/M vážila přilba 240 gramů, což je vzhledem k ceně i celoplošnému pokrytí skořepinou velmi dobrá hodnota. Kvalitou zpracování, tedy především precizním provedením technologie in-mold, dokáže HEAD zastínit i mnohé čistě „přilbové“ prestižní značky. Pevná skořepina zde navíc pokrývá nejen kompletní vnější povrch, ale také spodní hranu po celém obvodu, s přesahem do útrob skeletu. Pro předejití rozlomení při nárazu je zde uděláno maximum a W19 je v tomto směru nad průměrem své cenové hladiny. Totéž lze napsat o fungujícím odvětrání zajištěném třiadvaceti průduchy. Jejich členění může lehce připomínat legendární helmu Parabellum, již jsme byli zvyklí vídat na hlavách nejlepších XC jezdců planety. Líbilo se nám provedení uchycení štítku, opět v podstatě totožné s dražšími přilbami. Jeho odepnutí či zpětné nacvaknutí je otázkou okamžiku, navíc bez jakéhokoli nebezpečí poškození či odchlípnutí skořepiny.

 

Usazení na hlavě je příjemné a vnitřní obvod si seřizujeme klasickým mechanismem s otočným kolečkem na zátylku. Minimalistická plastová čelenka je do skeletu uchycena v oblasti spánků, což je mezi sportovními přilbami nejčastěji používané řešení. Rozložení tlaku má na starosti velkoplošná jednolitá výstelka, do níž je začleněna síťovina zabraňující vlétnutí hmyzu čtveřicí čelních průduchů. Zamlouvalo se nám provedení stavitelného mechanismu, který svou velikostí a propracovaností opět odpovídá přilbám výrazně dražším. Nechybí zde vnitřní výstelka a především možnost výškové korekce, takže opět chválíme. Upínací řemínky použil HEAD odvětrané, tedy zdvojené se středovou ventilací, což je opět detail známý spíše z luxusnějších přileb. Navíc jsou řemínky vybaveny reflexním prošíváním, takže nijak nevadí absence samolepky s funkcí odrazky.

Přilba HEAD W19 je nabízena v černo/bílém či černo/zeleném designu, případně i v dámské bílo/růžové variantě.

(kad)

 

 

datum: 29.10.21 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign