katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Přilba HEAD, na silnici i bike

Nedávno jsme od značky Head otestovali enduro-trailovou přilbu, tentokrát zde máme něco primárně pro XC jezdce. Helma s označením MTB – W11 sice svým názvem odkazuje do terénu, ale nenechme se zmást, stejně dobře poslouží i na silničním kole. Designově sází na osvědčenou klasiku své kategorie, tedy na ostře řezaný design, příkladné odvětrání a poměrně nízkou hmotnost, která se podle zvolené velikosti pohybuje v rozmezí od 245 do 275 gramů. I tentokrát jsou zde ale ještě důležitější aspekty, proč na testovanou přilbu Head zaměřit pozornost – prvním z nich je příkladné usazení na hlavě a tím druhým pak kevlarová výztuha skeletu. S cenovkou 2499 korun spadá přilba mezi sportovně-závodní modely, a podtrhuje to i výraznou grafikou v nabízených čtyřech barevných kombinacích, dokonce včetně černo-růžové!

 

 

 

Celkově hlubší skelet je jedním z důvodů nadstandardního usazení na hlavě, kdy bočnice přilby sahají až těsně nad uši, což jednoznačně chválíme. Líbí se nám také výrazná masa materiálu v nejdůležitějších partiích a z toho pramenící vysoce funkční deformační zóna. Celkovou odolnost navyšuje rovněž celoplošné pokrytí „in-mold“ skořepinou. Hodně členitý povrch zvýrazňuje použitá grafika a množství ventilačních otvorů. Je jich celkem šestadvacet a jelikož jsme měli přilbu k dispozici už od počátku léta, mohli jsme prověřit odvětrání i ve velkých vedrech. V nich se přilba Head ukázala jako skvělý společník, byť proudění vzduchu v čelních partiích maličko omezuje přítomnost síťky proti hmyzu, která je součástí výstelek, nikoli skeletu.

Když už jsme zmínili výstelky, pak je třeba dodat, že nechybí ani na řemíncích pod bradou a dokonce i zevnitř stahovacího mechanismu na zátylku. Právě konstrukčně minimalistický stavitelný systém s ovládáním pomocí kolečka nám maximálně vyhovoval výškovou regulací v rozmezí asi centimetru a půl. Pokud sečteme dohromady zmiňovanou nadprůměrnou hloubku skeletu, dále vnitřní tvar, rozmístění výstelek a nakonec právě stahovací mechanismus, výsledkem je pohodlné a především jisté usazení na hlavě, jež mohou dané přilbě mnohé o dost dražší modely jen závidět. Jediné, co nám naopak trochu scházelo, byly reflexní samolepky na zadních partiích, byť jsou aspoň trochu kompenzovány reflexní nití v řemíncích. Samotné řemínky jsou vůbec docela zajímavé, neboť využívají rozdvojenou konstrukci se středovým podélným odvětráním. I takového zdánlivé detaily však ve výsledku navyšují náš komfort.

(kad)

 

 

datum: 16.02.20 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign