Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Přilba Giro Athlon

Giro Athlon

Bikový topmodel značky Giro nazvaný E2 dostal po mnoha letech svého nástupce. Jeho jméno je Athlon a ve srovnání se svým předchůdcem by měl nabídnout větší tuhost skeletu a atraktivnější design. Nemůžeme si ale pomoct, když se nám nahrazení v podstatě již historického typu E2 zdá jako změna pro změnu. „É dvojka“ vypadala geniálně a ani tolik křížků na krku jí na dokonalém designu nic neubralo. Byla to jedna z vůbec nejpovedenějších XC přileb, jak po stránce vzhledové, tak i z hlediska odvětrání. Nový Athlon vypadá vedle E2 podle našeho názoru tak trochu jako chudý příbuzný. Ale udělejte nástupce něčeho, co bylo dokonalé! To je hodně těžký úkol, a to i pro špičkové designéry značky Giro.

giro01

Ale abychom athlonu nekřivdili, jedná se o vynikající přilbu s líbivým vzhledem, výkonným odvětráním s 23 průduchy a ve srovnání s předchůdcem pevnějšími příčkami mezi jednotlivými průduchy. Navíc je athlon také o pětistovku levnější, jeho cena je 2990 korun.

Vnitřní hloubka skeletu i jeho tvar zajišťují pohodlné a zároveň dostatečně pevné usazení na hlavě. Výstelky sice nejsou nijak macaté, ale jejich rozmístění dobře rozkládá tlak. Seřizovací systém Roc Loc 4 je maximálně osvědčený, takže pro nový model jej nebylo nutné jakkoli přepracovávat. Technologie Wind Tunnel zůstala zachována, i když z důvodu vyšší pevnosti již není vnitřní propojení ventilačních otvorů tak výrazné. Klasiku již v této třídě představuje naklápěcí štítek. Vzhledem k faktu, že se jedná o XC topmodel značky, bychom uvítali přítomnost reflexní samolepky na zadní části přilby, ale kde nic, tu nic. Stejně tak hmotnost 340 gramů ve velikosti medium není nijak úchvatná. Vše ale vyvažuje skvělé usazení na hlavě a lepší deformační zóny přilby, tedy více materiálu v čelní partii a použití vnitřní zpevňující konstrukce.

V nabídce je celkem pět barevných variant ve třech velikostech.

(kad)

giro02

datum: 23.06.09 - kategorie: Testy kol
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign