katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Přilba Force Lynx

Model Lynx je jednou z novinek v kolekci přileb Force a s cenovkou 1399 korun bude jistě patřit k bestsellerům své kategorie. Kombinaci příznivé hmotnosti, fungujícího odvětrání a nadstandardní odolnosti skeletu s celoplošným pokrytím skořepinou doplňuje líbivý, kompaktně vyhlížející design. Zajímavostí je také příčná výztuha přední partie skeletu, která je dobře patrná ve formě úzké, světle šedé příčky – design se zde tedy snoubí s funkcí.

V námi testované velikosti S-M (55 až 59 cm) je hmotnost přilby 260 gramů, což je hodnota příznačná spíše pro dvoutisícovou kategorii, takže už v tomto ohledu je Lynx nadstandardní. Totéž platí o in-mold skořepině nejen na svrchním, ale také na spodním dílu, a to s přesahem přes dolní okraj až na vnitřní stranu skeletu. Tento detail nejen zvyšuje odolnost vůči rozlomení při nárazu, ale současně předchází často nevzhlednému omačkání polystyrenu při méně šetrném transportu helmy. Celkem devatenáct ventilačních otvorů je rozmístěno klasicky, s výjimkou dvou menších průduchů na čele. Náznak širšího plochého větracího otvoru hned nad čelem působí zajímavě, stejně jako zvlnění spodního okraje s dvojicí mírných výstupků pod těmito průduchy. Zadní partie přilby lze označit za současnou závodní klasiku a pěkně působí také rozmístění log či decentní zasazení odrazky, která se opakuje i na stahovacím mechanismu.

Tím se pozvolna přesouváme do útrob přilby, kde nalezneme poměrně minimalistické výstelky, které jsou v čelních partiích doplněny o praktickou síťovinu. Pokud by někomu čirou náhodou překážela, není nic jednoduššího než ji z výstelek odstřihnout, čímž se ještě navýší ventilace. Hodně propracovaný je celý mechanismus pro nastavování vnitřního obvodu. Jeho minimalistická plastová čelenka je do skeletu upnuta v oblasti spánků a nechybí ani možnost výškové regulace celého mechanismu, obojí po vzoru dražších přileb. Dolehnutí na zátylku je velmi jisté a současně příjemné, což je ještě podpořeno výstelkou, kterou najdeme rovněž na řemíncích pod bradou. Seřizování pomocí malého kolečka s aretací fungovalo spolehlivě, takže ani v tomto ohledu nelze mít k přilbě jedinou připomínku. Zkrátka za nás velmi dobře utracených čtrnáct set korun.

(kad)

 

 

datum: 28.09.19 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign