katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Přilba Catlike Sakana

Catlike Sakana

Španělská značka Catlike jde v případě designování svých produktů vždy vlastní cestou. To dokládá i novinka pro letošní sezonu, přilba Catlike Sakana. Její skelet při bočním pohledu připomíná na sebe navazující pláty, propojené zpevňující trubičkou. Ta tvoří výztuhu nejen celé zadní partie, ale i předního dílu. Touto cestou se kdysi vydala již značka Casco, naopak třeba Giro využívá vnitřní plastovou síť. Moderní, maximálně vylehčené a odvětrané přilby většinou podobnou zpevňující „berličku“ vyžadují, neboť po nárazu zabrání rozlomení těla přilby. Honba za gramy a maximální ventilací se zkrátka musí někde vykompenzovat.

cat

Catlike Sakana je ale absolutní špičkou ve své třídě. Tomu odpovídá jak zpracování, tak efektní tvar, dokonalá ventilace i vyspělý upínací systém. Vnitřek skeletu je hodně hluboký s vhodně rozmístěnými, tvarově jednoduchými výstelkami. Polstrování nechybí ani v zadní partii helmy a na stavitelném mechanismu. Ten je tvořen dvojicí dílců spolupracujících s ozubeným páskem. Nastavení vnitřního obvodu je jednoduché, pouze je zapotřebí tlačítka mačkat o něco silněji a pro přenastavení získat určitý grif.

Z přilby již na první pohled vyloženě dýchá nadprůměrná pevnost, kterou umocňují jak zmiňované zpevňující příčky, tak hodně vysoká zadní partie chránící zátylek. Přední část přilby je designově rozhodně zdařilá a netradiční, ta zadní je pak vyloženě výstřední a nepřehlédnutelná. Nechybí zde ani reflexní samolepka s logem výrobce. Naše sympatie si získaly popruhy svým provedením i přítomností polstrování pod bradou. Zajímavostí přilby Sakana je plastový štítek, jenž se nezacvakává do skořepiny, jak jsme zvyklí, ale zasunuje se do štěrbin v předním podélném průduchu. Takže po jeho odstranění nezbudou na přilbě jakékoli nevzhledné otvory po štítku.

Patnáct ventilačních otvorů zajišťuje výborné odvětrání. Hmotnost přilby ve velikosti SM je 310 gramů, což plně odpovídá její celkové bytelnosti. V nabídce jsou také velikosti MD a LG. Maloobchodní cena činí 3.690 korun.

(kad)

Plusy: design, usazení na hlavě, zpracování, reflexe

Minusy: ovládání nastavovacího mechanismu

datum: 20.03.09 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign