Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Přilba Bell Variant

Bezpečná Variant-a

Kdo zná kanadské freeridové ikony, ví, že kromě integrálních přileb jezdí ve volném terénu v klasických odvětraných bikových přilbách v masivnějším provedení. Bell Variant je jednou z takových přileb, která zdobí hlavy takových es, jako jsou Richie Schley nebo Wade Simmons.

Tento kousek za 1 990 korun je v hierarchii MTB přileb Bell hned na druhém nejvyšším stupínku. Na první pohled zaujme masivnější tvar s širším profilem a výrazně na týl protaženou zadní částí. Vše pro maximální bezpečnost. Přilba do tvrdšího terénu musí přesahovat přes hlavu, aby byl jezdec chráněn i při pádu na bok, a to model Variant splňuje beze zbytku.

bell

In-Mold provedení skořepiny má celkem 24 ventilačních otvorů a skořepinu přetaženou až téměř na spodní okraj týlové části. Široký štítek lze výškově nastavit a upínání má na starosti TAG Fit System se stahovacím kolečkem a plastovou čelenkou po dvou třetinách vnitřního obvodu. Čelenku lze navíc vzadu výškově nastavit ve třech polohách. Přilba je tvarově hlubší a širší, takže bude vyhovovat jezdcům s větší hlavou. Testovaná velikost L (59-63 cm) je srovnatelná s některými konkurenčními XL, v nabídce jsou ještě S (51–55 cm) a M (55–59 cm).

Stažení k hlavě je ale jisté a kolečko lze ovládat i v rukavicích. Pogumování čelenky na bocích pak rovněž přispívá k celkovému komfortu, stejně jako pohodlné vnitřní výstelky.

Kvůli rozměrnému štítku není přilba ideální pro natažený XC posed, ale své místo bude mít na enduro kole či freeride mašině, kde jezdec sedí více zpříma. Ventilace je i přes masivnější tvar vynikající, takže celodenní jízda v náročném terénu ani při nižší rychlosti neznamená „vaření“. Hmotnost 309 gramů sice není nejnižší, ale jde o přilbu do terénu a ne pro parádu na silnici. Jedinou nevýhodu má tento model v tom, že s elastickými kraťasy a přiléhavým dresem si moc rozumět nebude, je spíše o volnějším stylu, se kterým dokonale koresponduje. Vyznavači enduro, all-mountain či freeride v ní rozhodně najdou spolehlivý a bezpečný doplněk.

(už)

datum: 25.11.10 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign