Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Přilba Axon Spirit

Axon Spirit

Nemáte rádi příliš hluboké přilby a dáváte přednost těm se střední hloubkou, které jsou na hlavě výraznější? Tak pro vás bude ideální model Spirit od značky Axon.

Tato inmoldová přilba je určena hlavně pro silniční cyklistiku. Samozřejmě ji lze využít i na bike, ale tam se to bez štítku jaksi nenosí. Spirit má celkově více prohnutý tvar a zvýšenou zadní část s výrazným vybráním v místě nad krkem. Disponuje třiadvaceti ventilačními otvory, které jsou na čele užší a rozšiřují se jen na temeni a na bocích.

Spojení skořepiny s vnitřní vrstvou tvrzeného polystyrenu je provedeno čistě bez přetoků. Vnitřní vrstva je poměrně masivní, což dělá přilbu, i přes střední hloubku, na hlavě opticky trochu vyšší, ale pro bezpečnost a ochranu při pádu je to spíše plus.

axon velka

Rozhodně chválíme čtveřici reflexních samolepek na zadní straně přilby, které jsou po osvícení dobře viditelné. Stahování dvěma jezdci na pásku jde ovládat jednoduše a drží dobře. Pásek je upevněn k bokům přilby ve dvou třetinách její délky, takže tato stahovací čelenka nestahuje většinu obvodu hlavy plynule, ale spíše jen zadní část. Proto je třeba důkladně vyzkoušet, aby nebyla přilba příliš volná na spáncích, navíc je stahovací mechanismus vzadu umístěn poměrně vysoko.

axonzadek

Popruhy jsou prostrčeny skrz plastové vložky, takže je lze kompletně vyndat a vyprat, ovšem nebude to záležitost několika vteřin. Vnitřní výstelky jsou rozmístěny účelně a přilba sedí celkem pohodlně. Co se týče odvětrání za jízdy, je úměrné velikosti otvorů, tedy dostatečné pro silniční kolo a rychlejší jízdu, ovšem hobík jedoucí pohodově na biku by asi ocenil vyšší cirkulaci vzduchu.

Hmotnost 373 gramů (vel. L/XL) řadí model Spirit mezi těžší přilby, ovšem cena 1.490 korun je pak mnohem příznivější.

(už)

 

datum: 22.10.07 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign