deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilba Author Aero

Author Aero

Model Aero je novinkou mezi přilbami značky Author. Kombinuje moderní vzhled, vynikající odvětrání a kvalitní usazení na hlavě s nadprůměrnou pevností skeletu, danou duralovou vnitřní výztuhou a výrobní technologií Double In-mold. Právě použitá skořepina a příčná výztuha z tenkého duralového plechu zabraňují podélnému rozlomení přilby v případě silného nárazu. Celkem pětadvacet ventilačních otvorů se stará o ideální ochlazování hlavy v letních měsících, vnitřní propojení jednotlivých průduchů pomocí kanálků zajišťuje proudění vzduchu kolem hlavy.

prilba_author_cyklistika

Vnitřní hloubka skeletu patří k průměru, přesto je usazení na hlavě velice jisté, a to především díky propracovanému upínacímu mechanismu Author DialFit, s otočným kolečkem umístěným relativně nízko na zátylku. Uživatel se ani nemusí snažit o výrazně pevné stažení mechanismu a přilba sedí dokonale, bez nežádoucích pohybů i v hodně rozbitém terénu. Líbilo se nám také provedení a rozmístění výstelek. Tvarování vnitřních partií je ideální, usazení na hlavě je proto nejen jisté, ale i velice příjemné. Model Aero navíc působí hodně lehkým dojmem, což ostatně potvrzuje i váhový údaj 240 gramů. Jezdec o přilbě při jízdě skoro neví, což je v dané třídě asi ten nejlepší možný verdikt, jaký lze získat.

prilba_author_cyklista

Design modelu Aero je do jisté míry univerzální, i přes primárně bikové určení dovoluje jednoduše odnímatelný štítek použití i pro silniční cyklistiku. Po odepnutém štítku sice zbude ve skořepině celkem pětice otvorů, ty ale naštěstí nejsou díky plastovému vyztužení nevzhledné. I když právě v uchycení štítku jsou na tom některé jiné značky v dané cenové kategorii lépe. Testovaná přilba to ale kompenzuje nízkou hmotností, ideálním usazením na hlavě i odvětráním.

Cena modelu Author Aero je od 1 495 korun.

(kad)

datum: 27.05.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Vnitřní hloubka skeletu patří k průměru, přesto je usazení na hlavě velice jisté, a to především díky propracovanému upínacímu mechanismu Author DialFit, s otočným kolečkem umístěným relativně nízko na zátylku.

    20.06.13, 11:04:12
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign