schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Přilba Author Aero

Author Aero

Model Aero je novinkou mezi přilbami značky Author. Kombinuje moderní vzhled, vynikající odvětrání a kvalitní usazení na hlavě s nadprůměrnou pevností skeletu, danou duralovou vnitřní výztuhou a výrobní technologií Double In-mold. Právě použitá skořepina a příčná výztuha z tenkého duralového plechu zabraňují podélnému rozlomení přilby v případě silného nárazu. Celkem pětadvacet ventilačních otvorů se stará o ideální ochlazování hlavy v letních měsících, vnitřní propojení jednotlivých průduchů pomocí kanálků zajišťuje proudění vzduchu kolem hlavy.

prilba_author_cyklistika

Vnitřní hloubka skeletu patří k průměru, přesto je usazení na hlavě velice jisté, a to především díky propracovanému upínacímu mechanismu Author DialFit, s otočným kolečkem umístěným relativně nízko na zátylku. Uživatel se ani nemusí snažit o výrazně pevné stažení mechanismu a přilba sedí dokonale, bez nežádoucích pohybů i v hodně rozbitém terénu. Líbilo se nám také provedení a rozmístění výstelek. Tvarování vnitřních partií je ideální, usazení na hlavě je proto nejen jisté, ale i velice příjemné. Model Aero navíc působí hodně lehkým dojmem, což ostatně potvrzuje i váhový údaj 240 gramů. Jezdec o přilbě při jízdě skoro neví, což je v dané třídě asi ten nejlepší možný verdikt, jaký lze získat.

prilba_author_cyklista

Design modelu Aero je do jisté míry univerzální, i přes primárně bikové určení dovoluje jednoduše odnímatelný štítek použití i pro silniční cyklistiku. Po odepnutém štítku sice zbude ve skořepině celkem pětice otvorů, ty ale naštěstí nejsou díky plastovému vyztužení nevzhledné. I když právě v uchycení štítku jsou na tom některé jiné značky v dané cenové kategorii lépe. Testovaná přilba to ale kompenzuje nízkou hmotností, ideálním usazením na hlavě i odvětráním.

Cena modelu Author Aero je od 1 495 korun.

(kad)

datum: 27.05.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Vnitřní hloubka skeletu patří k průměru, přesto je usazení na hlavě velice jisté, a to především díky propracovanému upínacímu mechanismu Author DialFit, s otočným kolečkem umístěným relativně nízko na zátylku.

    20.06.13, 11:04:12
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign