deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilba ABUS Youn – I

Vypustit dítě na kole do parku nebo dokonce na vozovku bez cyklistické přilby, to si říká o to, zavolat na rodiče sociálku. Naštěstí to drtivá většina otců a matek chápe, a dítě bez ochrany hlavy nenechá.

Pokud máte doma ratolest, se kterou právě tříská puberta nebo se do tohoto stavu právě blíží, můžete ji vybavit skvělou přilbou ABUS Youn-I, a to především pro případ, kdyby vaše dítě blížící se k dospělému věku sebou třísklo někde o asfalt.

Přilba má už po první zběžné prohlídce všechny parametry skvělého a promyšleného výrobku určeného k ochraně zdraví. Začněme lehce předsazenou přední částí přilby v místě dětského čela. Děti většinou nemají ještě životem naučené reflexy, a když padají, jejich čelo je první na ráně, protože dětské ruce, které jinak zkušený dá před sebe, pořád drží řídítka. Vzpomeňte si jen na své dětské boule na čele, které vám vaše rodiče chtěli zatlačit pravítkem. Nebo alespoň se to říkalo, že to pomůže.

Přilba je vyrobena obligátní a dnes již nezbytnou In-Mold technologií. Pro ty, kdo ještě netuší, co to je, vysvětlení, že se tímto procesem pod vysokým tlakem a v příslušné teplotě spojí vnitřní hmota přilby k vnějšímu skeletu. Přilba tak vykazuje vysoké parametry pevnosti při nárazu. Je také velmi dobře odvětrána pomocí sedmnácti otvorů. Dva čelní otvory, kudy především pod přilbu vniká proud chladivého vzduchu, jsou opatřeny na vnitřní straně síťkou proti vnikání hmyzu. Dovedete si představit, jak bude vaše dítě vyvádět, pokud mu pod přilbu vlétne moucha? Nastane takový vřískot, že stejnojmenný hororový film bude lehkým odvarem proti tomu, jakou scénku předvede váš chlapeček nebo holčička.

Přilba je vůbec velmi tvarově povedená, a především její zadní partie je protažena níže nad zátylek. Jednak to je z hlediska ochrany výhodné, a také to dává přilbě jakýsi punc dospělosti, což děti mívají rády. Vnitřní upínací mechanizmus, sloužící k přesnému usazení přilby na hlavě pomocí stahovacího pásku, je po celém obvodu hlavy a reguluje se pod zadní hranou přilby lehce dostupným zoom kolečkem. To zvládne i dítě. Vnitřní výstelky jsou přichyceny suchým zipem. Lze je tedy vyjmout a vyprat. Upínací pásky jsou regulovatelné, a můžete je seřídit přesně podle hlavy dítěte, aby mu byly příjemné a mělo je sepnuté ve správné délce pod bradou. Zacvakávací umělohmotná spona konce pásků je lehce ovladatelná, a rozhodně nehrozí, že by se samovolně otevřela. Mezi bradu dítěte a přezku je nasazena měkká vložka.

Nakonec jsme si nechali dnes už ne tak neobvyklou vychytávku, a sice integrované světlo na zadní partii přilby. Trojúhelník o straně 5 cm dává dostatek světla k tomu, aby bylo dobře viditelné. Spouští se stlačením krytky světla. Poprvé se jen červené diody rozsvítí, podruhé začnou blikat. To se bude dětem moc líbit. Nechybí ani pasivní bezpečnostní prvky v podobě reflexních nálepek.

Přilba se vyrábí ve dvou velikostech 48-54 a 52-57. Větší rozměr snese i dámskou hlavu. Nemusí se tedy jednat jen o přilbu pro dorůstající dítě. Můžete si ji pořídit v námi představené růžové barvě, pro chlapce je připravena modrá, anebo zvolíte fialovou nebo zelenou. Jako příslušenství si můžete přikoupit nepromokavý povlak nebo zimní vnitřní vložku. Za přilbu zaplatíte něco pod šestnáct stovek, což je dnes cena obvyklá za velmi kvalitní dětské přilby.

Z našeho pohledu je přilba opravdu skvělá. Její kvalita je velmi důležitá, neboť je jasné, že s ohledem na věk, pro který je určena, se dá předpokládat, že zvláště chlapci začínají v této době na kole provádět věci, při kterých jejich matky omdlévají nebo raději odvracejí zrak.

A zbývá už jen její hmotnost. Displej naší váhy ukázal 240 gramů při velikosti 52-57. A víte, že to je úplně stejný údaj, jaký uvádí ABUS v katalogu?

(kany)

datum: 06.10.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign