Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Přilba ABUS Viantor (test)

Jakmile jsme v redakci vybalili vzorky přilby ABUS Viantor, názor všech byl takřka okamžitě stejný – jednoduchý design, který neurazí vůbec nikoho. A když se přidá tradiční kvalita výrobků ABUS, jedná se o přilbu, která je opravdu pro každého, kdo nechce utrácet za profesionální přilbu, ale chce, aby měla podobné vlastnosti. To Vianor splňuje beze zbytku.

ABUS Vianor lze použít do všech terénů. Myšleno na silnici i do terénu. Jedná se o velmi univerzální přilbu, a především velmi bezpečnou. Přilba má totiž uvnitř ABS materiálu výztuhy ActiCage, které ještě více zpevňují její skořepinu. Přilba s tímto prvkem odolá větším nárazům, než  je tomu u běžných přileb z ABS materiálu. O metodě In-Mold, kterou je vyrobena, snad není ani potřeba psát. To je dnes standard.

Jak jsme již předeslali, má jednoduchý a líbivý tvar. Velice pěkně je provedena její zadní část, která musí být maximálně funkční v případě nárazu. V této partii je společně s upínacím mechanizmem vyrobena tak, aby nepřekážela delším vlasům, kterým někteří cyklisté holdují a pro ženy bývají samozřejmostí. Na přilbě nalezneme celkem 18 větracích otvorů, což napovídá, že i ve velkém vedru bude velmi příjemná. Zkusit jsme to nemohli, neboť obrovské letní teploty (naštěstí) již dávno pominuly. Čelo přilby je na spodní hraně lehounce „vykousnuté“ pro lepší výhled, když je cyklista zalehlý.

Jak je u přileb ABUS zvykem, vnitřní upínací pásek je natažen kolem 3/4 obvodu hlavy a seřizuje se vzadu seřizovacím kolečkem, které ABUS nazývá Zoom Ace. Nastavení je velmi jemné a plynulé. Vnitřní výstelky jsou samozřejmě vyjímatelné. Můžeme je tedy vyprat. Velmi jemné a pevné pásky, které zabrání v případě pádu sesunutí přilby z hlavy, se spínají pod bradou tradiční plastovou zasouvací sponou. Poloha pásků se seřizuje nad uchem sponkami. Vše je velmi jednoduché a intuitivní.

S přilbou na hlavě jsme ujeli asi tři sta kilometrů. Jakmile si její posazení na hlavě seřídíte, po pár kilometrech nevíte, že ji máte na hlavě.  Bylo opravdu zajímavé, že přilba velmi dobře seděla všem členům redakce. S takovou univerzálností se setkáváme velmi zřídka. Na hlavě přilba nijak nelítá, a přitom není potřeba stahovací vnitřní pásek nijak zvlášť utahovat. Pohodu dodávala i nízká hmotnost přilby 250 gramů (ve velikosti M).

ABUS Viantor si můžete vybrat z devíti barevných kombinací. Nám se velice líbila černá matová nebo černo-žluto-červená. Pokud po Viantoru zatouží dáma, jistě bude mít velký problém, jakou barvu si vybrat. Ale ten problém bude mít i chlap.

Zbývá ještě obligátní cena. ABVUS Viantor koupíte za cenu něco málo nad dva a půl tisíce korun. Dobrá cena za tak kvalitní přilbu, která je jen krůček od vlastností lehkých profesionálních přileb.

 

(kany)

 

datum: 28.12.18 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign