Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Přilba ABUS MountK

Značka ABUS se na našem trhu zabydlela již před několika lety. Každoročně inovuje své produkty, což pro cyklistiku znamená zámky a zabezpečovací zařízení na kolo, brašny a cyklistické přilby. V přilbách je ABUS velmi silný. Vždyť například v oblasti modelů typu urban (městské přilby) je asi na světě svou nabídkou nejsilnější. Podobné to je s dětskými přilbami.

My jsme si zapůjčili model přilby ABUS MountK. Její název tak trochu napovídá, že se jedná o přilbu určenou pro horskou cyklistiku nebo treking. Nic samozřejmě nebrání tomu, abyste přilbu použili i pro jiné cyklistické disciplíny. Ale již tvar přilby a odnímatelný štítek napovídá, do jakých terénů je předem určena. S ohledem na její kvalitu je určena i pro soutěžní použití.

Povrch přilby je příjemně matový a je polepen reflexními nálepkami, což je v dnešní době takřka nezbytnost. Přilbu si můžete vybrat v barvě černé, bílé, oranžové, modré a námi testované zelené verzi. Přilba má odnímatelná štítek. Čtyři největší přední otvory mají síťku proti vlétnutí hmyzu.

Seřízení se provádí tradičním zadním kolečkem (zoom), jehož otáčením vnitřní polstrování utahujeme nebo povolujeme podle obvodu hlavy nebo podle toho, jak se během jízdy cítíme. Seřizovací kolečko obsahuje netradičně LED diody, které zapneme stlačením středu kolečka. Při prvém stlačení se čtyři diody rozsvítí, při druhém začnou blikat a při dalším světlo vypneme. Velmi praktické, zvláště při návratech domů za šera nebo při cestě do práce.

Samozřejmostí jsou vyjímatelné výstelky kvůli vyprání a není třeba zdůrazňovat, že přilba je samozřejmě vyrobena technologií In-Mold, což je pevné a trvalé spojení vrchní skořepiny s vnitřní výplní přilby z materiálu EPS. Kompletní přilba včetně štítku ve velikosti 58-62 (ještě se nabízí menší 53-58) váží 330 gramů. Na přilbu si můžete dokoupit i převlékací pláštěnku v černé nebo žluté barvě. Hlasujeme pro žlutou kvůli viditelnosti.

Přilbu jsme testovali v parných dnech, kterými nás příroda o prázdninách obdařila. Bylo to tedy ideální počasí pro zkoušku větrání. I když teploty přes třicet stupňů je opravdový extrém, můžeme potvrdit, že pokud jsme opravdu jeli a v tom vedru jsme se zrovna neplížili lesem pomalou rychlostí, přilba větrala velmi dobře. Jakmile klesla teplota na obvyklejších 25 stupňů, větrání bylo dokonalé. Výstelky sedí na hlavě velmi příjemně a seřizování jednou rukou je bezproblémové. Přilba sedí na hlavě velmi dobře. I když samozřejmě všichni víme, že přilbu si musíme při nákupu vždy vyzkoušet, protože sedět nemusí každému. Velmi příjemné je, že na bočních páscích vedoucích kolem uší je rozpínací sponka, kterou můžeme rozteč a poměr délky pásku za uchem a před uchem měnit. Každý si tak najde svou ideální polohu. Pásek přilby pod bradou lze rozepnout jednou rukou. Zapnout ji musíme oběma.  Jedná se o tradiční zasouvací sponu, která je podložena výstelkou, aby se nám umělohmotná spona neopírala o bradu.

Přilba je už na první pohled velmi kvalitní. Sníženou zadní částí klade důraz na ochranu zadní partie hlavy. V terénu se přeci jen padá častěji než třeba na silnici a udeřit se při pádu zadní částí hlavy o kámen by mohlo mít fatální následky. Ale jak jistě víte, nejlepší je nepadat a kvalitu přilby raději nechtěně netestovat. Přilbu zakoupíte v obchodech za cenu mezi šestnácti až sedmnácti stovkami. A to je dobrá cena za vynikající kvalitu.

(kany)

datum: 01.03.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign