deluxe-cycling
katalog_elektrokola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Přilba ABUS

Vidět a chránit

ABUS, to již dávno není synonymum kvalitních zámků jen pro jízdní kola. Abus, to jsou i velmi kvalitní cyklistické přilby v mnoha variantách, cenových relacích a barvách. V nabídce nalezneme přilby pro děti, městské přilby v designu čepic, přilby pro „městské“ disciplíny, bruslaře a samozřejmě pro horské a silniční cyklisty.

Nás nejvíce zajímal top model Tec-Tical Pro určený pro nejnáročnější cyklisty, kteří preferují kvalitu, nízkou hmotnost, kvalitní odvětrání a dokonalé zpracování před vyšší cenou, která samozřejmě koresponduje s užitnými vlastnostmi tohoto výrobku.

abus_prilba

I když tato přilba je podle katalogu určena pro závodní cyklistiku, určitě je vhodná pro všechny cyklisty. Není pravidlem, že závodník má to nejlepší. To nejlepší mívají často především hobíci, kteří velmi rádi investují do kvality. Tec-Tical, kterou jsme měli zapůjčenou, zaujala nejprve barvou. Reflexní žlutá v týmových barvách Nutrixxion je velmi praktická. Je sice pěkné vyrobit přilbu v elegantních barvách, ale je to rozhodně na úkor viditelnosti cyklisty. Přitom není nic jednoduššího, než aby byl náležitě vidět nejvyšší bod vaší postavy na kole, tedy vaše hlava, potažmo přilba. A to ze všech stran. Ve spojení s  barevným dresem uděláte pro sebe v oblasti viditelnosti maximum.

Přilba je vyrobena špičkovou technologií Multi Shell In-Mold, což znamená, že vnější plášť přilby je složen z několika kusů, podle míry exponovanosti částí přilby v případě pádu, který je doplněn vnitřním tlumícím materiálem. To vše v jednom pevném slisovaném celku. Na zadní části přilby nalezneme dva špičaté „hroty“, které rozhodně nejsou estetickým doplňkem, ale  v případě pádu se deformují a tím ochrání zadní část hlavy, neboť ta je právě nejzranitelnější.

Důležitou vlastností přilby je její odvětrání. V případě Tec-Tical se nemusíme bát, že by se nám hlava uvnitř uvařila. 14 vstupních a 9 výstupních otvorů nám zaručí dokonalou ventilaci i v největších vedrech. Ve velkém teple jsme s ohledem na období, kdy jsme přilbu testovali, neměli možnost ji vyzkoušet, ale naše dlouholetá zkušenost napovídá, že tato přilba větrat opravdu bude. Zvláště když víme, že ABUS větrací otvory, jejich velikost, úhly a množství testuje a nedá si pokoj, dokud i tato vlastnost není dokonalá, v rámci maximálních možností na funkčnost přilby.

Zaujala nás jednoduchost vnitřku přilby, kde jsou samozřejmě výstelky, a mechanizmus, kterým se nastavuje vnitřní průměr podle obvodu hlavy. Ten seřídíme kolečkem na zadní části přilby. ABUS svůj systém nazývá Zoom-Pro Systém. Můžeme tak i za jízdy průměr upravovat, neboť jistě jste se setkali se stavem, kdy se vám zdálo, že přilba je jednou těsná, podruhé volná. Nebojte se, hlava se vám nenafukuje. Tento občasný efekt je spojený s vaší vnitřní pohodou a s únavou, která zvyšuje vnímavost na některé podněty.

Výstelky přilby, které sedí na naší hlavě a zpříjemňují posazení přilby na hlavě, jsou přichycené k vnitřním „žebrům“ přilby suchým zipem, každý jednotlivě. Lze je samozřejmě vyjmout a vyprat.

Řemínky, které obepínají bradu a fixují  přilbu na hlavě, jsou příjemně měkké, což se tak často u některých značek přileb nestávává. U Tec-Ticalu nám došlo, že mohou být měkké, a ne často nepříjemně tvrdé. Spínací mechanizmus lze spojit a rozpojit jednou rukou.

Přilba stojí 3 229,- Kč a lze ji zakoupit v elegantních kombinacích barvy s modrou, červenou a černou. Hmotnost přilby je velmi nízká. Naše digitální váha ukázala pouhých 245 gramů.

(kany)

datum: 09.05.12 - kategorie: Oblečení na kolo

Komentář:

  1. [1] Replica Rolex

    Důležitou vlastností přilby je její odvětrání. V případě Tec-Tical se nemusíme bát, že by se nám hlava uvnitř uvařila. 14 vstupních a 9 výstupních otvorů nám zaručí dokonalou ventilaci i v největších vedrech.

    20.06.13, 11:12:37
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign