Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Přijde Sosenka o světový rekord?

Ondřej Sosenka je dosud držitelem světového rekordu v cyklistické hodinovce. Rekordní jízdy dosáhl 19. července 2005 na velodromu v Krylatském výkonem 49,7 kilometru. Překonal tak o 250 metrů Chrise Boardmana.

I když se rekord v hodinovce již netěší přílišné publicitě, jako tomu bývalo v dřívějších dobách, kdy získat rekord pro sebe byla takřka povinnost nějlepších světových silničářů, přeci jen se tentokrát naše pozornost upře k zítřejšímu dni 18. září 2014, kdy se v Grenchenu na velodromu "Velodrome Suisse"  v 19 hodin postaví na start k pokusu o překonání rekordu Jens Voigt. Ten sice svou cyklistickou kariéru v srpnu zakončil, ale odejít by chtěl zřejmě definitivně se ziskem rekordu v jedné z nejbolestivějších sportovních disciplin.

Jestli se mu to podaří budeme vědět ve 20 hodin. Nutno ale konstatovat, že experti věří, že se Voigtovi rekord překonat podaří. Dokonce předpovídají výkon mezi 51 až 52 kilometry. Voigt má vcelku pro podobnou jízdu předpoklady. Vždyť byl znám jako notorický "ujížděč", kdy za svou dlouhou kariéru v samostatných únicích strávil stovky kilometrů. Ve svém věku mu již samozřejmě chybí rychlost, která je pro podobné hrátky se světovým rekordem potřeba, ale vytrvalost má nezměrnou. A celá jeho příprava od srpna směřuje pouze k této jediné hodině, která ho zapíše nebo nezapíše do rekordní tabulky.

Ale nechme se překvapit. Na jednu stranu přejeme Ondrovi, aby jeho rekord byl nepřekonán, ale oživit rekord rekordů novým zápisem by také nebylo špatné. Třeba by to byla výzva pro další celebrity profesionálního světa.

Odkaz na stránky velodromu ZDE

 

 

datum: 17.09.14 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign