deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Press Camp Merida. Z Mallorky téměř živě (1. den)

Z Mallorky téměř živě

Velké firmy mívají velké prezentace. Nejinak tomu je u značky Merida. Její Press Camp se odehrává na Mallorce, kam byla pozvána také naše redakce Cykloservisu, abychom si mohli vyzkoušet nejnovější modely na letošní sezónu, promluvili si se zástupci značky a dokonce i se závodníky týmu Lampre – Merida. A o tom, jak to na takové prezentaci probíhá, vás tři dny bude pravidelně informovat náš redaktor Jirka Uždil.

Úvodem jen tolik, že let s přestupem a cesta trvající až z domova sem celých 17 hodin jsou docela úmorné, ale na druhou stranu přestup v Barceloně a její krátká noční návštěva byla příjemná. Místní vietnamští majitelé občerstvení by se proti těm u nás doma mohli stydět. Chvalme a hýčkejme si ty naše, jejich kopce nudlí jsou proti mini porci místní tortilly opravdu vydatným jídlem.

Press Camp, prezentace značky Merida ve 4hvězdičkovém hotelu je pojatá opravdu velkoryse. Výhled na bazén a přes palmy na moře kazí snad jen to, že musíte v devět na snídani, která vám zabere asi hodinu a půl, než stihnete ochutnat aspoň tři čtvrtiny z toho, co kuchaři připravili. V pátek se zatím nic neděje, všichni se sjíždíme, takže poukaz na zapůjčení kola (nové modely kol Merida jsou k dispozici až od sobotní prezentace) z místní půjčovny gratis přišel vhod. V půjčovně vyplňuji formulář, vzduchem ovládanou imitací pumpičky dostávám po vyzutí treter do rozkroku a obsluha už podle hodnoty naměřené výšky hlásí do dílny, jakou velikost rámu dostanu. Karbonový Centurion na ultegře se až nápadně podobá nové Scultuře, ale o úzkém spojení těchto značek už je to známé.

kolo_merida

Než vyrazím, fotím si před hotelem autobusy týmů jako Garmin-Cervélo, Lotto, několika dalších a pak dva největší autobusy týmu Lampre-Merida. Ano, kromě představení novinek ze světa silniček i MTB se zde odprezentuje nové spojení týmu s dvacetiletou tradicí a výrobce kol s tradicí 41 let. Mechanici pulírují kola jezdců jako je Damiano Cunego nebo Filippo Pozatto a já zatím slídím mezi stojany, na čem se to hvězdy budou vozit. Bohužel venku jsou jen tréninkové stroje Ride a časovkářský speciál Warp. Kola Fulcrum s karbonovými ráfky jsou ve fialovém odstínu a všechny stroje pak zdobí kombinace černé, Merida zelené a Lampre růžové. Zajímavé je, že Pozatto má na sedlovce kromě klasické objímky ještě jednu menší hned nad ní, aby mu nezajížděla. Všichni řadí elektronicky. Vše musí být dokonalé, proto jeden z mechaniků po přípravě kol leští i pláště autobusu, aby se hezky leskly a nedělaly ostudu. Všechno tedy musí být naprosto perfektní, což nakonec bylo.

sedlovka_pozzato

Sedlovka na Pozzatově kole je zajištěna i druhou objímkou

Nepříznivé počasí se zlepšilo, deset stupňů a nakonec slunečno a já si projel kus pobřeží a město. Některé ulice teď v únoru vypadaly jak z katastrofických filmů, kde lidstvo najednou vymřelo, a města zůstala opuštěná. Všude celkem pořádek, ale místy liduprázdno a klid jak z hororu, do toho prázdné výlohy, opuštěné obchody, no alespoň je tu na kole bezpečno. Lesní cestou kolem golfového hřiště a po pěti kilometrech po štěrku na silničce jsem se dostal na kopec, který končil stezkou přes kameny a kořeny dolů na skrytou pláž. Chůze s karbonovou silničkou má svoje výhody, alespoň nenesete velkou zátěž. To jsem si říkal cestou dolů, nahoru už mě tahle útěcha spíš štvala. Návrat do centra, prozkoumání druhé strany zátoky a ve 4 jsem vrátil kolo, koupil dva lokální iontové nápoje v plechovce San Migule a šel na oběd. Nacpaný mořskými lahůdkami hurá do sprchy a rychlý přesun busem na prezentaci týmu Lampre-Merida.

lidi_merida

Novinářské hemžení v místě prezentace

Nádvoří kamenného objektu zdobilo týmové auto se závodními biky na střeše, takže všichni fotili nejdříve tenhle objekt. Než uviděli gril. Tedy spíš kupu hořícího dřeva a kolem na stojanech roztažené kusy masa či přímo poloviny zvířat. Gurmánský zážitek už na pohled a poklidné klábosení a obdivování umu kuchařů narušil jen příchod José Antonia Hermidy  a Gun Rity Dahle, které to mimochodem slušelo jako vždy a ochotně pózovala objektivům. Následný přesun dovnitř a představení značky, jejíž expanze z Taiwanu do Číny vyzněla v číslech až neuvěřitelně, završilo představení týmu. Nejdříve nováčci, pak zdravé jádro a nakonec ti nejlepší, vše doplněno akčními videi s dojezdy vítězných etap. Celkem 140 novinářů, zástupci dovozců a ještě početný tým a Merida Crew naplnili objekt k prasknutí. Luxusní večeře byla doplněna ještě tanečním vystoupením flamenga a pak už se jen rozebíraly novinky, holky, jazykové bariéry a cyklistika. Náš stůl zastoupený kolegou z Vela a slovenského Bikeru doplnili ještě slovanští bratři z Polska, takže to bylo takové východoevropské posezení. Dnešek tedy nepřinesl nic zásadního, to hlavní totiž přijde v sobotu a neděli, tedy nová kola, ale to zase zítra.

silnicka_mallorca

I na silničním kole se probouzí mé bikové srdce a bez rozpaků se pouštím po šotolinové cestičce

 

gril_mallorca

Gril (pokud se to dá grilem nazývat) vzbudil opravdu velkou pozornost bez rozdílu národností

autobus_merida

Vše musí být dokonalé. I pláště autobusu se musí lesknout

 

gun_rita

Šampionku šampionek není třeba představovat. Gun Rita Dahle je vždy usměvavá a elegantní

 

team_merida

O představení týmu Lampre - Merida byl obrovský zájem. Však má ve svých řadách obrovská jména

 

pumpa_rozkrok

Nad tuto (pumpu) si v místní půjčovně stoupnete, vzduchotechnika ji rychle vysune do vašeho rozkroku a do dílny již putuje informace o potřebné výšce rámu. Vzkaz pro mou partnerku: "Neboj, vše je v pořádku" !

 

jirka_merida

A nakonec má autofotka. Foťák na šutr, samospoušť a rychle ke kolu. Voda je krásná, ale zatraceně studená.

 

Jiří Uždil

datum: 09.02.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign