deluxe-cycling


katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Před závody řepu

Co konzumovat pár dní před výkonem? Třeba červenou řepu, a pokud jí nechcete každý den sníst celé kilo, můžete sáhnout po speciálním přípravku Sponser Red Beet Vinitrox, jehož je koncentrát z červené řepy základem.

Tenhle doplněk stravy má za úkol jediné, navýšit před výkonem schopnost krve transportovat do buněk kyslík rychleji a ve větším množství. Tím by měl snížit spotřebu kyslíku při intenzivním výkonu, zvýšit výkonnost a snížit krevní tlak. Tolik informace výrobce, a podívejme se na tenhle koncentrát trochu blíž.

Balení se čtyřmi 60ml lahvičkami stojí 490 korun a mělo by se začít užívat čtyři až pět dní před výkonem. Koncentrát šťávy z červené řepy obsahuje i speciální výtažek z rajčat, dále pak z jablek nebo hroznového vína. Také je v něm izolát syrovátkové bílkoviny a aminokyseliny.

Samotná chuť je hodně podobná šťávě z červené řepy, ale je mnohem výraznější a kombinuje sladkou a lehce slanou nakyslou chuť. I když lze konzumovat přímo neředěný koncentrát, jeho chuť je natolik výrazná, že ne každý to zvládne, a navíc to nemusí ideálně přijmout žaludek. Doporučuje se tedy ředění, případně kombinace třeba se sladkými nápoji. My jsme tento koncentrát vyzkoušeli naředěný s vodou a chuťově je to celkem zvládnutelné, i když lepší to bylo v kombinaci třeba s jablečnou šťávou, která výslednou chuť trochu vyladila. Ne každému to může vyhovovat, ale každopádně by tenhle přípravek měl zajistit výše uvedené vlastnosti, a důležité je konzumovat jej minimálně 2-3 hodiny před výkonem, případně jako čtyřdenní kůru. Naředěný nám nezpůsobil žádné zažívací potíže, ale jako koncentrát je to při konzumaci opravdu trochu silná káva, nebo spíš řepa, takže pozor, než do sebe oklopíte celou lahvičku naráz.

(už)

datum: 09.08.16 - kategorie: Různé
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign