Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Praktický CyleClinic 9Bit

Značka CycleClinic, spadající do portfolia Authora, nabízí tak trochu netypický multiklíč, skrývající se pod označením 9Bit. Jeho odolné termoplastové tělo ve svých útrobách skrývá osm standardních bitů, vedle nichž je přítomen ocelový chromovaný adaptér (s magnetickou hlavicí) a vše překrývá imbusový klíč nabízející optimální páku pro dotahování i povolování. Na obou bocích těla nářadí jsou nacvaknuty plastové montpáky a zdá se, že snad vyjma nýtovače nechybí tomuto multiklíči nic, co by mohl cyklista na svých vyjížďkách potřebovat.

Mezi bity najdeme pět imbusových klíčů s rozměry 2,5, 3, 4, 5 a 6 mm, přičemž druhá „šestka“ je přítomna na klasickém imbusu. Někomu zde může scházet osmička, pro utahování pedálů či staršího provedení klik, většina bikerů se bez ní však obejde. Nechybí křížový ani plochý šroubovák, ani klíč torx T25, používaný například u brzdových kotoučů. Vyrobení všech zmíněných dílů z chrom-vanadiové oceli předpovídá jejich vysokou odolnost proti vymačkání, což se při dlouhodobém používání nářadí potvrdilo. Naprosto plnohodnotné jsou rovněž montpáky, s nimiž jsme bez problému zuli i velmi napevno usazený plášť.

K dalším bonusům tohoto trochu netradičního cestovního nářadí patří jeho skladnost a velmi nízká hmotnost, alespoň ve srovnání s ostatními podobně vybavenými multiklíči. Pouze doporučujeme přes klíč přetáhnout gumičku, která k tělu zajistí velký imbus překrývající vložené bity, a předejde tak v kapse dresu jejich uvolnění.

Cena nářadí 175 korun je velmi příznivá.

(kad)

 

datum: 07.03.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign