deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Pračka RSP Jacky Chain

Vtipná parafráze na jméno známého herce a mistra bojových umění Jackie Chana má avizovat nadstandardní sílu prostředku pro čištění řetězu. RSP Jacky Chain nahrazuje v nabídce rakouského výrobce dříve používaný Ultra Clean, přičemž z hlediska funkce je v podstatě totožný. Dovozce, firma Cyklo Švec, jej nabízí buďto samostatně, a to v půllitrovém balení za 199 korun, nebo k němu může přidat pračku od italské firmy Barbieri, jejíž cena je 229 korun.

Z hlediska funkce není prostředku co vytknout. Je dostatečně agresivní i pro rozpuštění hodně zatuhlých starých maziv, respektive jejich směsi s prachem či jinou špínou. Charakterizuje jej nejen celkem příjemná pomerančová vůně, ale především skutečně rychlá schopnost poprat se s nečistotami. Pro daný účel se zdá být podstatně vhodnější než někdy používaný technický benzín - s rozpuštěním a smýváním nečistot, mazacího tuku či jiné mastnoty si poradí nejen trochu rychleji, ale navíc zanechává na povrchu již vyčištěného řetězu antikorozní film. Přestože neobsahuje kyseliny, louhy, žíraviny či emulátory a je tedy ekologicky šetrný, je jeho čisticí schopnost nadprůměrná.

Pokud naši schopnost zaměříme na pračku k čistění řetězu, tak se jedná o poměrně jednoduchou klasiku. Tělo z průhledného nazelenalého plastu je vybaveno trojicí otočných kartáčků. Řetěz se vkládá shora, a to velice jednoduše, přičemž zajištění pračky proti samovolnému otevření je pevné a stejně tak její zaháknutí za ramínko přehazovačky je plně funkční. Na rozdíl od dražších praček zde sice chybí kartáčky pro čištění bočních stran řetězu a alespoň lehké utěsnění u jeho vstupu a výstupu, z hlediska samotné funkce je ale vše naprosto dostačující.

V praxi stačí poměrně málo čisticího prostředku, dokonce o něco méně, než naznačuje ryska. Tvrdost štětin kartáčků je ideální a ani po několika použitích nebylo patrné jejich výraznější poničení. K životnosti tedy nemáme připomínky. Samozřejmě je nutné počítat s tím, ostatně jako u většiny podobných praček, že nelze při práci udržet úplnou čistotu, proto doporučujeme mýt řetěz v této pračce buďto v dílně, nebo si alespoň pod sebe dát igelit a zadní kolo přikrýt třeba hadrem. To je však celkem standardní úkon, na nějž jsou uživatelé praček řetězu zvyklí. Smyté a rozpuštěné nečistoty se drží u dna pračky samovolně, takže obavy, že budeme řetěz dokola máčet v jeho vlastní špíně, jsou celkem zbytečné.

(kad)

 

Plusy: čisticí schopnost prostředku, jednoduchá montáž a obsluha pračky

Minusy: absence bočních kartáčků

datum: 19.09.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign