Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Polarizačně i fotochromaticky

Brýle 3F Photochromic 1225z

Značka 3FVision má ve své nabídce nepřeberné množství sportovních brýlí, ryze cyklistické modely samozřejmě nevyjímaje. V případě testovaného modelu 3F Photochromic 1225z spojuje propracovanou konstrukci s dvojicí technologií zorníků. Polarizační úpravu skel zde doplňuje technologie Photochromic, tatáž skla tedy v praxi nejen potlačují nežádoucí odlesky, ale navíc disponují samozabarvovací schopností regulující míru zatmavení v závislosti na ostrosti slunečního svitu.

3F Photochromic 1225z

Brýle 3FPhotochromic 1225z jsou dodávány v pevném transportním pouzdru obsahujícím tenký látkový obal a jednu sadu náhradních čirých skel s netradiční perleťovou pohledovou vrstvou. Jediné brýle tedy poslouží po celý rok, stačí pouze vyměňovat zorníky v závislosti na počasí či denní době. Základní tvar brýlí je poměrně univerzální, dobře sedí i na celkově užším obličeji. Použitý materiál obruby je hodně ohebný a celkově odolný, s čímž vhodně koresponduje také flexibilita sklopných nožiček. Celkové provedení slibuje vysokou životnost. Na konci nožiček nechybí protiskluzové inserty z bílé pryže, které jsou přítomny také na bocích, kde je jejich úloha nejen designová, neboť zde navyšují celkovou schopnost bočnic pružit, a přizpůsobit se tak šířce obličeje. Příjemné usazení podtrhuje také provedení vhodně rozevřeného nánosníku s menšími gumovými dosedacími plochami. Výměna skel je velice snadná a rychlá, přičemž se uživatel nemusí obávat opotřebování pevného zajištění zorníků.

Kombinace technologií Photochromic a Polarized je celkem nestandardní, zpravidla jí bývají vybaveny jen ty nejluxusnější sportovní brýle. V případě značky 3F stojí celý paket modelu Photochromic 1225z, tedy s pouzdrem a náhradními čirými skly, příznivých 1499 korun. Za tyto peníze brýle nabídnou nejen skutečně odolnou konstrukci a univerzalitu, ale i funkční úpravu zorníků. V praxi se celkové zatmavení kouřových skel pohybuje nejčastěji okolo kategorie 2, přičemž v případě ostrého světla se přiblíží k trojce, a naopak za šera se dokáže dostat mezi hodnoty zatmavení 1 a 2. Po stránce reakce skel na míru slunečního svitu jsou brýle velice příjemné. I když není změna zatmavení okamžitá, pokud se na ni uživatel vyloženě nezaměří, je naprosto přirozená a dostatečně rychlá i při použití pro horskou cyklistiku, s rychle se střídajícími světelnými podmínkami, například při jízdě v lese. Co se týče polarizační úpravy, tak o té můžeme pouze říci, že odlesky skutečně potlačuje. V praxi ji ale jezdec v podstatě nevnímá, pro její odhalení je nutná přímá konfrontace s brýlemi bez ní, navíc je postřehnutelná pouze na vodní hladině nebo třeba na mokré vozovce.

Za danou cenu, tedy za částku 1499 korun, se tedy v případě brýlí 3F Photochromic 1225z jedná o dobře utracené peníze.

(kad)

datum: 10.09.12 - kategorie: Oblečení na kolo

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    Kombinace technologií Photochromic a Polarized je celkem nestandardní, zpravidla jí bývají vybaveny jen ty nejluxusnější sportovní brýle. V případě značky 3F stojí celý paket modelu Photochromic 1225z, tedy s pouzdrem a náhradními čirými skly, příznivých 1499 korun.

    20.06.13, 08:36:22
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign