deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Pohodlný Sting

Sedlo Pells Sting

Sice by nadpis mohl naznačovat cosi o stylu života známého zpěváka, ve skutečnosti jde ale o stručný charakter sedla Pells Sting, které jsme vyzkoušeli na vlastní pozadí.

Testovali jsme cenově dostupnější provedení za 760 korun s Cr-Mo ližinami, dražší varianta za 970 korun má slitinu obohacenou ještě titanem.

Sedlo o rozměrech 283x142 mm a hmotnosti 268 gramů má středně tuhou skořepinu, která nenabídne tak výrazné prohnutí, ale drží stabilněji tvar. Tlumení je zajištěno velice komfortní pěnou, která je jak za jízdy, tak pohmatem velice poddajná bez většího odporu, ale vzhledem k její rozumné výšce nemá jezdec ze sedla bačkorovitý dojem. Široký středový kanálek od špičky až na konec sedla je uprostřed doplněn ještě otvorem, takže tlak na citlivé partie je maximálně eliminován. Potah ze syntetické kůže pak nabídl docela příjemné svezení bez nějakého viditelného opotřebení v exponovaných místech. Tvar sedla patří mezi středně široké, ovšem díky komfortnímu polstrování, rozumné šířce střední partie a nepatrně širší špičce nabídl výrazný komfort bez obtěžování přebytečným materiálem. Svezení na tomto sedle patřilo k těm pohodlnějším, tvar nám velice vyhovoval a díky širší špičce bylo velice snadné přesunout se na ni v prudkých stoupáních. Polstrování pak jezdci i v tomto místě nabídlo dostatek pohodlí. Vzhledem k příjemné ceně za nejdostupnější model a rozumným relacím za modely s lepšími ližinami jde o univerzální kousek na bike i silnici pro ty, kdo chtějí sportovní, ovšem hodně pohodlné sedlo. Při delší jízdě tvar neobtěžuje, naopak i přes střední tuhost skořepiny jsme měli stále dostatek pohodlí.

(už)

 

Plusy: komfort, střih, cena

Minusy: nenalezli jsme

datum: 05.06.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign