deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

POC pro sjezdaře

Švédská značka POC nezná kompromisy. V bezpečnosti, použitých materiálech i kvalitě zpracování. Zdaleka už to nejsou pouze špičkové přilby či brýle, co svým rozmazleným zákazníkům nabídne, neustále rozšiřuje také kolekci textilu a dalších doplňků. Z novinek letošní sezóny jsme si vybrali luxusní sjezdové kraťasy Resistance DH Shorts, vyznačující se vysoce dimenzovanou konstrukcí, skvělým usazením na těle a cenovkou 4490 korun. Přestože cena možná trochu zredukuje počet jejich novopečených majitelů, jen stěží si lze představit lépe zpracovaný kus šatníku DH jezdce či freeridera.

Kombinace střihu dostatečně volného, aby pojal veškeré potřebné chrániče, a současně vhodně anatomického, je nemalé umění. Ve většině případů se pak jedná o větší či menší kompromis, nikoli však u kalhot DH Shorts ze série Resistance. V testovaném elku bylo usazení na těle příkladné, a to jak v pase, tak přes boky, a příjemná poddajnost materiálů  je k jezdcovým stehnům až nečekaně přátelská. Takže i když se jedná primárně o DH kraťasy, po sundání chráničů je bez problémů můžeme použít pro všechny formy techničtějšího ježdění, a to klidně včetně toho trailového. Snad pouze teploty nad pětadvacet stupňů nemusí být optimální pro požadovanou ventilaci při zdolávání výjezdů, což je ale zanedbatelná daň za vysokou odolnost použitých materiálů vůči mechanickému poškození.

Kombinace textilií je zvolena hodně promyšleně, neboť hrubší nylonový materiál, opticky podobný corduře, je použit pouze na zadním hlavním panelu. Na zbylých částech najdeme o něco jemnější materiál s výraznou flexibilitou, vodoodpudivou schopností, nižší gramáží a především lepší prodyšností. Současně je však stále vysoce odolný vůči proříznutí či zatržení. Skvěle promyšlená je lehká podšívka tvořená dvojicí různých materiálů, s plnou či síťovanou strukturou. Právě tento detail je zásadní pro usazení přes chrániče kolen a holení, aniž by vhodně dlouhé nohavice jakkoli táhly při šlapání. Pokud chrániče odložíme, tak je díky na omak jemné podšívce kontakt se stehny příjemný, jako by se jednalo o kraťasy pro běžný biking.

Líbilo se nám provedení pasu i zapínání, stejně jako možnost stažení horního lemu pomocí dvojice pružných pásků se suchým zipem. Právě v takových detailech je nejlépe vidět síla značky – suché zipy jsou měkčené a patentky či zip zapínání působí doslova nezničitelně. Praktická je také čtveřice kapes. A ještě jednu věc musíme zmínit, obě nabízené barevné varianty (modro-černá a celočerná) působí až nečekaně civilně. Takže vrátíme-li se ze sjezdové nebo freeridové trati jakž takž čistí, můžeme v těchto kalhotách fungovat i po slezení z kola, klidně celý den.

(kad)

 

 

datum: 21.10.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign