Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Poc Avip Softshell

Švédská značka POC se nespokojí jen tak s něčím obyčejným, a dlouhodobě klade důraz na technickou bezchybnost svých produktů, v kombinaci s maximální bezpečností a uživatelskou přívětivostí. Přestože synonymem tohoto výrobce jsou primárně přilby a brýle, stále větší pozornost věnuje také textilu. My jsme si z nabídky POC tentokrát vybrali lehkou membránovou bundu nazvanou AVIP Softshell, jež se skvěle hodí pro období od podzimu do jara, a pojem univerzalita je částečně jejím druhým jménem.

Nižší gramáž použitého materiálu je nemalou výhodou, a právě tato vlastnost bude základem zmíněné univerzality. Zatímco s pouze jedinou spodní tenkou vrstvou bundu klidně oblékneme v necelých patnácti stupních, tak použijeme-li jako základ trochu silnější funkční triko, můžeme tutéž bundu použít i při teplotě o deset stupňů nižší. Velmi propracovaný anatomický střih jasně preferuje cyklistiku, ovšem použití třeba pro in-line brusle je také možné. Bunda POC AVIP Softshell je ale koncipována výhradně pro „vysportované“ postavy - moc kil navíc v oblasti břicha nejenže příliš neschová, ale vlastně ani netoleruje. Upnutý střih je však naprostým ideálem pro silniční cyklistiku a předsezónní najíždění kilometrů. Aerodynamika v tomto případě rozhodně není zbytečná a u špičkové bundy má svůj význam. Nehledě na to, že samotná funkce materiálů je při použití upnutého střihu většinou výrazně lepší, než když materiály nekopírují linie postavy. Rukávy, trup, provedení límce – ve všech těchto partiích působí bunda doslova jako další vrstva kůže, přičemž tento dojem ještě umocní značná elasticita všech použitých materiálů. Na znatelné krabacení zde rovnou zapomeňme, usazení je příkladné v ramenou nebo u vyloženě upnutých rukávů. Střih má navíc výrazně zkrácený přední díl a naopak prodloužený střed zádového panelu, jak jsme ostatně u většiny termobund zvyklí.

Tentýž prvek se opakuje rovněž u lemu rukávů, což je detail, s nímž jsme se v této podobě zatím u jiné bundy nesetkali. A nutno přiznat, že se jedná o detail velmi praktický, překrytí rukávu s manžetou rukavice je naprosto ideální, k odhalení vrchní partie zápěstí prakticky nemá šanci dojít. Z dalších detailů zaslouží pochvalu ideálně vysoký i široký límec, částečně podložený přední zip a v neposlední řadě trojice kapes na zádech. Ty jsou hodně hluboké, a jakýkoli obsah z nich nemá šanci vypadnout. Pravá kapsa je navíc vybavena zdvojenou stěnou, v níž se nachází další kapsa, určená pro uložení dokladů, telefonu a dalších nezbytností. Nemůže chybět protiskluzová úprava spodního lemu bundy i manžet rukávů a pro značku typické rozměrné reflexní prvky – konkrétně obří loga s funkcí odrazky na zádech a rukávech. Reflexní úpravu má také hlavní svislý zip nebo stříbrný potisk horní části zad.

Z hlediska funkce je u testované bundy zásadní kombinace materiálů. Zatímco přední panely trupu i rukávů jsou vybaveny větru a vodě odolnou membránou s vodním sloupcem 5000 mm, záda či zadní partii rukávů tvoří „čtyřsměrná“ strečová látka (s příjemným vnitřním počesem), jež zajistí maximální prodyšnost a s tím spojenou termoregulaci. V případě studeného větru zboku či zezadu logicky není odolnost bundy neprůstřelná, ale při vyšší intenzitě jízdy je vše naprosto v pořádku, i když vnější teplota klesne k pěti stupňům. Tato bunda zkrátka není šita pro hobby bikery zastavující na každém rozcestí, ale pro pilně trénující silničáře.

Výraz „druhá kůže“ je poměrně výstižný a z hlediska kvality usazení na těle budeme těžko hledat promyšlenější bundu. Kvalita je zde však vyvážena vyšší cenou, konkrétně částkou 8390 korun.

(kad)

 

 

datum: 15.05.16 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign