Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Plášť Author Trail Master

Author Trail Master

Author Trail MasterDomácí Author připravil především pro XC jezdce a maratonce další plášť, který výborně doplňuje již zavedený model Beetle Juice. I tentokrát je výrobcem obutí značka Panaracer, která je zárukou kvality a nízké hmotnosti. Model Trail Master je svou koncepcí určen především pro rychlejší tratě, zároveň je ale dostatečně univerzální pro různé podmínky a typy povrchu. Naším testem prošla kevlarová verze v šířce 2.0“, s hmotností 480 gramů a hustotou 120 TPI. Cena testovaného, závodně koncipovaného pláště Author Trail Master je 599 korun.

Nižší, nepříliš hustě rozeseté výstupky vzorku a jejich poskládání lehce do šípu, toje osvědčený recept na tolik žádanou kombinaci nepříliš vysokého valivého odporu, dobré odolnosti proti zanášení blátem a optimálního vedení směru v případě předního kola. Trail Master ukáže v praxi své klady především na suchu, kde je jistý téměř na jakémkoli typu podkladu a skvěle sedí i při hodně výrazném náklonu, na čemž má hlavní zásluhu do kulata tvarovaná horní hrana vzorku. Boční výstupky, stejně vysoké jako ty ve středu běhounu, předcházejí známému nepříjemnému pocitu do boku ujíždějícího kola při položení do zatáčky. V suchém terénu je adheze pláště nadprůměrná, což platí i pro záběrové vlastnosti zadního kola. Se schopnostmi na suchu souvisí také dobré odvalování, tedy i rychlost.

Author Trail MasterSituace se trochu obrací v mokru. Díky nižším výstupkům na středu se sice plášť nadměrně nezanáší, ovšem řídce rozmístěné a celkem nízké boční výstupky se příliš nezakousnou do podkladu a v náklonu tak není vedení právě jisté. Author Trail Master je proto obutím především do sušších podmínek. Lze jej nazvat rychlým univerzálem, skvěle využitelným pro drtivou většinu provozních podmínek. Trail Master je přesně tím pláštěm, který na jaře obujete a až před zimou ho vyměníte za něco hrubšího. Jediným jeho výraznějším nepřítelem je rozmočený terén.

Musíme pochválit celkovou odolnost dezénu. Jednotlivé výstupky nemají díky tvaru a nepříliš ostrému přechodu u své základny tendenci k odtrhávání ani při agresivní jízdě. Výhodou z hlediska životnosti je také použití dvojí směsi, s tvrdší uprostřed běhounu. Rychlostí opotřebení se Trail Master mezi závodními plášti řadí k průměru.

Novinka v obutí od Authora je celkově rozhodně povedená, a to jak svými schopnostmi za sucha, tak i kombinací ceny a nízké hmotnosti.

www.author.cz

Plusy: schopnosti za sucha, odolnost dezénu, hmotnost

Minusy: boční vedení v mokru

datum: 10.12.09 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Soustruh

    Můžete porovnat vlastnosti Trail Mastera s Beetle Juicem, zejména pokud jde o odpor při jízdě po asfaltu a držení za mokra? Pokud teda máte se druhým jmenovaným nějaké zkušenosti. :-)

    10.12.09, 10:13:45
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign