Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Pevné pohodlí

Komponenty taiwanské značky Trigon se v našich testech v minulosti už objevily, ale málokdo ví, že tahle firma vyrábí z karbonu pro některé světové značky těch nejzvučnějších jmen. Trigon možná nezní tak libě jako třeba …, no nechme toho, zkrátka pokud chcete lehký karbonový díl s vynikající kvalitou zpracování a nehodláte utratit horentní sumu, pak je to určitě dobrá volba bez obavy o kvalitu produktu. Pod touto značkou firma vyrábí z karbonu posledních osm let, ovšem zkušenosti s tímto materiálem má za posledních téměř pětadvacet let, takže to je rozhodně jistota.

Široká paleta pevných vidlic Trigon zahrnuje jak silniční a cyklokrosové modely, tak kousky určené pro horská kola a rozhodně se nejedná o jedno provedení, ale v nabídce najdeme několik typů různých konstrukcí. My jsme se detailně podívali na vidlici Trigon MC17AE, což je pevná vidlice pro horská kola, konkrétně pro průměr 27,5 palce.

V první řadě jde o monokokovou konstrukci s karbonovým sloupkem v tapered provedení. UD karbon je dokonale čistě zpracovaný a nikde není známka po nějaké konstrukční nedokonalosti. Vidlice přitom trochu nezvykle kopíruje silniční modely svým šavlovým profilem nohou, který je dole nad patkami lehce rozšířený kvůli prostoru pro kotouč. Tomu je určen postmount úchyt, který pojme diametr 160 mm a větší průměr výrobce ani nedoporučuje. Každopádně nechybí nanýtovaný držák hadičky brzdy nebo hliníková závitová vložka ve sloupku pro dotažení představce. Zatímco spodní partie vidlice působí štíhlejším dojmem, korunka i ohyb už jsou o něčem jiném, tady výrobce vsadil na odolnost a veškeré pohlcování rázů tak bude mít na starosti nejspíš spodní partie nohou nebo sloupek. Každopádně se nám líbí provedení patek na průchozí pevnou 15mm osu, pro kterou jsou nachystané hliníkové vložky. Vložky jsou jednoduše zajištěné imbusem z vnitřní srany a osa se dotáhne do závitu vložky v pravé patce.

Co se týče rozměrů vidlice, kolmá výška od středu osy po spodní hranu kroužku hlavového složení je 459 mm, délka sloupku 260 mm a přesazení je 45 mm. Šířka 73 mm v místě průchodu pláště by měla zaručit dostatečnou světlost i v blátě. Výrobce udává hmotnost 450 gramů, my jsme navážili o 70 gramů víc, což není v tomto případě žádná tragedie, protože je to i tak skvělá hodnota. Za 7530 korun tak lze výrazně odlehčit kolu a přitom díky prohnutému tvaru nepřijít o nějak extrémní porci komfortu.

(už)

 

 

datum: 21.04.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign