katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Pevně a anatomicky

Specialized BG Contour Locking Grips

Anatomicky tvarovaným gripům přišli na chuť nejen cykloturisté, ale i mnozí bikeři, kteří i v případě tohoto komponentu původně preferovali co nejnižší hmotnost, většinou na úkor pohodlí. Americký Specialized má právě v této oblasti hodně co nabídnout, neboť právě anatomický tvar gripů skvěle zapadá do jeho konceptu Body Geometry. Naším testem prošel model BG Contour Locking Grips, charakteristický pevným plastovým základem, spolehlivým stažením pomocí duralové objímky a maximálně propracovaným tvarem, využívajícím dvojí tvrdosti pryže.

BG Contour Locking Grips

Jednoduchá montáž i případná demontáž gripů s pevným plastovým základem je jednoznačně výhodou, stažení pomocí objímky je pak naprosto spolehlivé a výrobce dokonce sám předchází případnému poškození osazení v hlavě šroubků a přikládá ke gripům adekvátní imbusový3mm klíč. Případný prostor mezi plastovým základem a povrchem řídítek vymezují menší gumové inserty. Po stránce úchopu jde o jedny z vůbec nejpohodlnějších gripů, s jakými jsme kdy přišli do styku. Jakýsi břit, tvořící oporu dlaně, má od konce směrem do středu gripu podobu vlnovky, která zároveň zespodu tvoří dosedací plochu pro bříška prstů. Přední šedá část je přitom tvrdší a zadní, tedy ta pod dlaní, výrazně měkčí pro tlumení rázů a pro snížení tlaku na ulnární nerv. Gripy byly zkrátka navrženy tak, aby snižovaly únavu a strnulost rukou i při několikahodinové jízdě, což se jim rozhodně daří. Pohodlí držení je zde doslova fantastické a nevyžaduje použití rukavic, naopak jejich polstrování by zde mohlo být i na škodu. Naprosto vyhovující je také šířka gripu, a to i v případě kombinace s bikovými rohy.

Gripy Specialized BG Contour Locking Grips jsou nabízenyve čtyřech různých velikostech, ze kterých si vybere každý. Cena testovaných gripů je 449 korun.

(kad)


Plusy: dokonale anatomický úchop, schopnost tlumit otřesy, snadná montáž


Minusy: cena

datum: 26.01.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Fake Rolex

    Jednoduchá montáž i případná demontáž gripů s pevným plastovým základem je jednoznačně výhodou, stažení pomocí objímky je pak naprosto spolehlivé a výrobce dokonce sám předchází případnému poškození osazení v hlavě šroubků a přikládá ke gripům adekvátní imbusový3mm klíč.

    21.06.13, 05:01:57
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign