cyklopoint
gravel

katalog_elektrokola

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

pellsbanner2022.png

Pět litrů za pětistovku

Možná takhle nám nakonec promění úspory současná ekonomická situace, nicméně tohle není téma pro cyklistický časopis, za přibližně pětistovku můžeme pořídit pětilitrovou nosičovou brašnu Sport Arsenal art. 505, takže zase pětky a nuly.

Jde o jednoduchou menší nosičovou brašnu, vhodnou hlavně na nosič na sedlovku, ale pro kratší výlety bude slušet i klasickému nosiči. Materiálem je polyester s PVC zátěrem a vnější ochranou proti vodě, takže je voděodolný, ale ne vodotěsný. Brašna má klasický tvar kvádru o rozměrech 31 x 13 x 9,5-13 cm a objemu pět litrů. Na váze pak včetně obalu a ramenního popruhu ukázala 325 gramů. K nosiči se upíná trojicí pásků na suchý zip, kdy zadní dvojice je směřována po směru jízdy a jeden delší přední pásek je napříč. Jednoduché protažení pásků plastovým okem drží spolehlivě, pouze rozchod těch zadních může u některých nosičů kolidovat s prostory pro upevnění s ohledem na šířku plochy. Pevné dno dobře drží tvar, bočnice jsou už bez výztuhy, takže objem zajistí obsah uvnitř. Na bocích jsou vnější síťové kapsy s pojistkou na suchý zip a gumicuk po obvodu pro případnou regulaci objemu či upevnění větrovky. Nechybí poutko na blikačku, reflexní pásek po obvodu a poutka na gumicuk nahoře na víku. Vnitřní prostor je pak jednoduchý, bez dalších kapes nebo členění, a víko umožní odklopení ve dvou třetinách délky, takže vstup dovnitř je docela prostorný. Zipu nechybí horní krycí lem, ale i tak je lepší využít do mokrého počasí žlutý návlek s reflexním panelem, nesuplující ovšem klasickou pláštěnku.

 

 

Pokud se od kola vzdálíme, demontáž brašny z nosiče bohužel není tak blesková jako u modelů s nějakým nacvakávacím „click“ mechanismem, ale tam je cena vždy násobně vyšší. Brašna se snadno přenáší díky poutku na zadní čelní straně, případně můžeme do plastových ok na okrajích víka zacvaknout spony ramenního popruhu a mít „kabelku“. Prostě jednoduché cyklistické zavazadlo na kratší výlety s nejnutnější výbavou.

 

(už)

datum: 25.05.22 - kategorie: Technika
id

id

id

bafang_7_22.jpg bafang
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign