katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Perfektní italská ochrana

Zrak je naším nejcennějším smyslem, takže i na kole bychom si měli oči maximálně chránit. Tato zásada se uplatnila při navrhování novinky italské značky Salice – u brýlí s označením 012. Ty jsou totiž jedněmi z nejlepších brýlí na trhu, alespoň dle našeho názoru. Vedle dokonalého usazení na obličeji je jim příznačná právě perfektní ochrana očí před proudícím vzduchem, a nejen před ním. Tvar vyšších zorníků je zkrátka velmi praktický, a naopak nižší, agresivněji tvarované brýle jako by najednou byly zcela z módy, což je ostatně dobře patrné při pohledu na jezdce současného profipelotonu. Některé cyklo-brýle se v posledních dvou sezónách tvarově navracejí možná i o několik desetiletí zpět, což ovšem není případ Salice. Tento výrobce sice vsadil na co nejlepší funkci, současně však klade i nadále důraz na eleganci.

Brýle 012 jsou toho dokonalým příkladem – rozhodně nevypadají retro, perfektně sedí a i při manipulaci s nimi má uživatel pocit maximální kvality. Vysoká životnost z brýlí přímo čiší, a to jak při nasazování na obličej, tak třeba při výměně zorníků. Vedle těch kouřových, s označením RW, hodně příjemnou nazelenalou úpravou a lehce zrcadlovou vnější vrstvou, jsou totiž v pevném transportním pouzdru k brýlím přiložena také čirá skla. Na rozdíl od mnoha jiných brýlí, kde má uživatel při výměně zorníků mnohdy pocit, že brýlím ubližuje, se zde nic podobného nekoná. Nejenže jde celá operace snadno a usazení skel v rámečku je současně velmi jisté, ale navíc se dají skla vyměnit tak, že se jejich plochy při celé operaci téměř nedotkneme, a tudíž ji zbytečně nezapatláme.

Samotné usazení brýlí na užším i středně širokém obličeji je jisté a příjemné, výhodou je v tomto ohledu anatomické vytvarování sklopných nožiček s pogumovanou kontaktní plochou. Linie celého čelního panelu, tedy rámečku i skel, navíc přesně kopíruje tvar obličeje, což je rovněž velmi důležité jak pro příjemný pocit, tak i pro zamezení zafukování do očí. Vyšší zorníky jsou v tomto ohledu skutečně dokonale funkční, přitom jejich odstup od lícních kostí je stále zachován, takže nedochází k přílišnému zamlžování při střídání teplotních podmínek. Vyhovovalo nám i výškové usazení na obličeji, přestože brýle nedisponují stavitelným nánosníkem.

My jsme zkoušeli variantu s dodatkem „Ita“, značící přítomnost italské trikolory. V nabídce je však celá řada barevných verzí, takže si z řady Salice 012 vybere skutečně každý. Cena brýlí je 2290 korun.

(kad)

 

datum: 18.06.15 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign