deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Pepa Dressler vydá další Školu kola

Škola kola: Nová výuková kniha Josefa Dresslera a Markéty Navrátilové vyjde v listopadu

(Praha, 26. 6. 2013) Po jedenácti letech od vydání knihy Škola kola se mistr světa v biketrialu Josef Dressler spojil s uznávanou sportovní fotografkou Markétou Navrátilovou a připravují nové vydání této úspěšné výukové knihy. Jako žáci se budou učit zajímaví hosté, kteří ukáží čtenářům nejen cestu na kole přes překážky, ale i v životě.

 Jízda na kole je v Česku jednou z nejčastějších sportovních aktivit a umí na něm jezdit skoro každý. Ale málokdo ho umí skutečně ovládat. Kniha Škola kola je určena pro všechny, kteří chtějí mít z jízdy na kole větší radost, být bezpečnějším a radostnějším cyklistou, který překoná víc nástrah na svých vyjížďkách. Je určena pro malé děti i dospělé, začátečníky, hobby i aktivní cyklisty. Josef bude učit své hosty základní cyklistické dovednosti, jako jsou dobrá rovnováha, brždění, řazení, průjezd zatáčkou, jízda z kopce, do kopce, překonávání překážek. Čtenář najde informace i o správném výběru kola a doplňků. Markéta knihu obohatí civilními fotografiemi hostů a jejich příběhy o životě s kolem.

Léto plné focení se zajímavými hosty

Už u prvního vydání se čtenářům líbila komunikativní forma knihy. Josef Dressler v ní učil jednotlivé dovednosti redaktora nakladatelství a v jeho chybách se čtenáři nacházeli. I nové vydání použije tuto formu. „Pro knihu jsme s Markétou vybrali zajímavé osobnosti, které nás baví, mají ke kolu vztah a mají čím oslovit i naše čtenáře,“ vysvětluje Josef.

První focení proběhlo před pár dny s Kateřinou Nash, současnou nejlepší českou bikerkou a cyklokrosařkou, v jejích rodných Prachaticích. Díl je věnovaný správnému průjezdu zatáčkou. Fotilo se na místech, kde Kateřina vyrůstala. Do konce září je naplánováno focení s dalšími hosty v různých lokalitách. Mezi žáky budou například herec Tomáš Hanák, režisér Jakub Kohák, tenista Tomáš Berdych, moderátorka Lucie Výborná, olympijský vítěz Lukáš Pollert, paralympijský vítěz Jiří Ježek, horolezec Radek Jaroš, skikrosař Tomáš Kraus, moderátor Martin Veselovský, cyklisté Kateřina Nash a Radomír Šimůnek.

 

Josef Dressler: Baví mě ukazovat cestu 

První vydání knihy Škola kola vyšlo před jedenácti lety. Bylo logickým vyústěním řady výukových článků, které v té době vznikaly. S novým vydáním knihy to je však úplně jinak. „Při své sportovní kariéře jsem vyhrál hodně závodů, ale nikdy jsem nedostal tolik milých ohlasů, jako když jsem napsal svoji první knížku. Těší mě, že si ji četly děti i dospělí, že jsem mohl tolika lidem ukázat, jak si kolo víc užít. I proto jsem se rozhodl připravit nové a ještě lepší vydání své knihy.“ Dalším motivem bylo dlouholeté přátelství Josefa se skvělou sportovní fotografkou Markétou Navrátilovou. „Markéta je pro mě zárukou, že kniha bude po obrazové stránce zajímavá. Její jiný pohled na věc je pro mě inspirující a knihu jistě obohatí stejně jako naši hosté,“ dodává Josef.

 Markéta Navrátilová: Těším se na společnost inspirativních lidí

Každý, kdo se alespoň trošku zajímá o cyklistiku, zná jméno této výjimečné fotografky, která jako jediná žena reportérka dokumentuje od roku 2002 celý cyklistický závod Tour de France. Ke své práci na knize Markéta říká: „Při tvorbě této knihy jsem v roli pozorovatele a tichého dokumentaristy. Je mi přitom umožněn intimní pohled do světa, který už dvacet let fotím. A to mne baví. Stejně jako sledování toho, jak zkušení i amatérští cyklisté objevují zákoutí techniky jízdy na kole, která jim byla doposud utajena. S nadsázkou je to jako otevírání 13. komnaty, samozřejmě té cyklistické.“ Velmi důležité je pro Markétu i pracovat a trávit čas s inspirativními a příjemnými lidmi, kteří něco umí. Jak sama dodává, právě takoví lidé budou knihou Škola kola její čtenáře provázet od začátku do konce.

Dárek pro první objednávky

Křest knihy se uskuteční koncem listopadu 2013, ale objednat ji jde již od 1. července 2013 na stránkách www.skolakola.cz. Cena bude 490,- Kč. Prvních 100 knih bude obsahovat věnování obou autorů a přiložený bude jako dárek speciální poznámkový blok.

www.skolakola.cz

 

 

Josef Dressler (*17. 2. 1972, Vlašim)

Dvojnásobný mistr světa, mistr Evropy a dvacetinásobný mistr republiky v biketrialu, propagátor cyklistiky, nejzkušenější český učitel jízdy na kole, za posledních patnáct let autor mnoha výukových článků v prestižním cyklistickém časopisu Velo, v novinách i na internetu, autor knih Škola kola (2002) a EnCYKLOpedie (2003), autor výukového videa Golden Bike (2000), moderátor cyklistických závodů a seriálu Junior Trophy na Kole pro život, moderátor televizních osvětových seriálů Cyklisté a chodci (2010) a Rozum nebo Extrém (2011), autor Bike parku na KPŽ, učitel jízdy na kole na mnoha cyklistických akcích a festivalech, pořadatel výukových campů, trenér juniorského Mistra světa a Evropy v bike trialu Laca Janošky. www.dressler.cz

 

datum: 26.06.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign