schindler38

mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Pěnový úchop

Gripy Pell's Foam patří mezi typické „pěnovky“, které i přes stále narůstající oblibu silikonových gripů z řídítek určitě jen tak nezmizí. Pro hovoří jednak mnohem nižší cena, ale i podobné tlumící vlastnosti nebo nízká hmotnost.

Testované gripy od domácí značky váží bez plastových zátek 38 gramů, takže opravdu minimální zátěž pro řídítka. S délkou 124 mm je to optimum i pro širší dlaň, a kdo si libuje v ergonomickém úchopu, proměnný průřez gripu mu také bude vyhovovat. Nasazení na řídítka je optimální provést nasucho, případně s lehkým navlhčením.  Gripy díky těsnějšímu otvoru docela slušně odolávají nechtěnému protočení. V případě umytí kola tlakovou vodou nebo při jízdě v dešti nám ale na matových řídítkách už tak dobře nedržely, ale to je obecný problém gripů bez mechanické pojistky.

Šestiboký profil gripů je v dlani dobrou oporou pro úchop, a přitom ani přes střední tvrdost gripy nikde nepříjemně netlačí. Svůj díl na tom má i zmíněná lehká ergonomická profilace, takže co do komfortu, jde o velice příjemný kousek. V rukavicích je pak materiál ideálně přilnavý a nebáli jsme se absolvovat vyjížďku i bez rukavic, agresivitu k dlani zde totiž netřeba hledat a absorpce potu celkem funguje. Samozřejmě, že testované fluo provedení vypadá na řídítkách efektně, ale několik vyjížděk v blátě mu dá lehce zabrat, takže pak není od věci gripy saponátem omýt, případně si výběr odstínu předem promyslet. V nabídce je kromě fluo také černá, modrá, červená nebo oranžová varianta, všechny shodně za 139 korun.

Kdo neholduje tvrdším gripům s plastovým základem a pojistkou a chce mít solidně utlumený úchop, aniž by utratil několik stovek za silikonové gripy, testované pěnovky od Pell's jsou spolehlivým řešením.

(už)

 

datum: 02.11.17 - kategorie: Technika
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign