Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Pells Code

V kolekci brýlí značky Pells patří testovaný model Code mezi kousky určené jezdcům s menší hlavou a my jen dodáme, že kromě nich bude pasovat i juniorům či dámám, jsou to prostě brýle drobnějšího střihu.

Horní rámeček je dostatečně ohebný, což platí i pro nožičky, a polykarbonátové zorníky jsou v něm usazené napevno, výměnu za čiré nebo světlejší tedy výrobce neumožňuje. Pryžový nánosník nelze tvarově přizpůsobit kořeni nosu, takže je třeba brýle opravdu dobře vyzkoušet. Na nose sedí trochu níž, takže skrz středovou část může občas prosvitnout nebo profouknout, tedy v případě jezdce se širším obličejem. Na drobném obličeji brýle kryjí dostatečně a na hlavě sedí i přes absenci jakýchkoliv pryžových inzertů spolehlivě.

Co se týče zorníků, testovaný model byl vybaven provedením Revo, s úpravou ve stylu zrcadlových skel. Propustnost třetího stupně znamená průnik pouze 8-18 % světla, takže jsou zorníky určené spíše do jasného a slunečného počasí. Verze Revo stojí 690 korun, ale kdo by chtěl mít fotochromatické provedení, může tytéž brýle pořídit za 1390 korun ve verzi Photochromatic s červeno-bílým rámečkem.

Námi testované levnější provedení zorníků se ukázalo v jasném počasí jako ideální a zvládlo i ostřejší odpolední protisvětlo. Na druhou stranu jsme neměli problém ani při lehce podmračeném počasí. Za slunečného počasí fungovaly i na otevřené lesní cestě, ale do terénu bychom nakonec raději stejně volili vyšší propustnost nebo zmíněnou fotochromatiku. Každopádně, s odpovídající velikostí obličeje budou Code příjemným společníkem, ale nezkoušejte se do nich vejít s větší hlavou, tím jejich funkčnost dost omezíte.

(už)

 

 

datum: 05.05.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign