deluxe-cycling
katalog_elektrokola

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_duben_2019

Pell's zvětšuje

Nová kolekce domácí značky Pell's má jeden charakteristický prvek, a tím je nárůst průměru kol, tedy hned několik nových devětadvacítek, a to dokonce v těch nejluxusnějších patrech nabídky. Tento výrobce šel vždy svojí originální cestou a charakteristické rysy spolu se špičkovými technologiemi jsou typické i pro novou kolekci, a to jak v oblasti designu, tak rámových konstrukcí.

Pells F9 XT

Hardtail a Medium Tail

Začněme tedy bonbónkem, kterým je bezesporu model Seven 29 vycházející ze svého vzoru na standardních kolech. Karbonový rám vyrobený technologií T2T má zkrácenou zadní stavbu a prohnutou sedlovou trubku kvůli lepší ovladatelnosti. Středové pouzdro BB92 na ložiska PressFit navýšilo spolu s konickou hlavovou trubkou celkovou tuhost. Karbonové zadní patky a PM uchycení třmene brzdy jsou samozřejmostí. Trojice modelů s odlišným osazením je nabízena i ve verzích s pevnou přední vidlicí, přičemž varianta X.O s pevnou vidlicí váží 8,6 kg.

Dostupnější devětadvacítky Razzer 29 ve čtyřech variantách disponují zcela přepracovaným duralovým rámem s ostřejšími úhly a nižším těžištěm pro lepší manévrovatelnost. Navíc je nový rám určen vidlicím se zdvihem 100 mm, má patky na PM uchycení brzdy a horní trubka se na sedlové vzpěry napojuje plynule kolem sedlové trubky, což navyšuje torzní tuhost a vypadá esteticky naprosto dokonale.

Pells Razzer Race D

Původní šestadvacítka Seven-X zůstala zachována ve třech verzích beze změn, ale dostala nového sourozenceSeven –X Hollow, pyšnícího se unikátní zadní stavbou. Ta vychází z pružných planžet Medium Tail, ovšem vylepšených o vnitřní dutinu, což je unikátní řešení. Pell's tímto reaguje na stále se zvyšující účinnost brzd a tuhost zapletených kol, kterým by se měl přizpůsobit i rám. Vertikální flexe je u tohoto řešení zaručena, stranová je zcela eliminována. V nabídce budou dvě verze s osazením XX nebo X.9.

Pells Seven 29 X0

Karbonové hardtaily X6byly letošní novinkou a zůstaly zachovány, jenže kámen na kameni nezůstal u modelové řady Razzer. Zcela nové duralové rámy mají PM patky a hlavně hladké přebroušené a překytované sváry, takže působí podobným dojmem jako karbonové modely. Zadní VFHS stavba pro lepší pohlcování vibrací zůstala zachována, pouze napojení sedlových vzpěr na horní trubku je provedeno plynule kolem sedlové trubky. Dvanáctka modelů, z nichž nejlevnější si designem nezadá s mnohonásobně dražšími stroji, zahrnuje i dvě dámské verze.

Full 2629

U šestadvacítkových celoodpružených raket F17došlo pouze na malé kosmetické změny, stejně jako u letošní novinky Tarpan, určené pro tvrdší zacházení. Pro vyznavače maratonů přibyl karbonový full F-SIX ve třech modifikacích. Karbonový rám kombinující technologie T2T a Monocoque nese čtyřčepovou zadní stavbu se zdvihem 108 mm a PM patkami. Hlavová trubka je konická, vahadlo přepákování je z karbonu a středové pouzdro má nový standard BB92.

Pells F-SIX XTR

Pro vyznavače celoodpružených devětadvacítek je určena trojice nováčků F9na duralovém rámu se čtyřčepovou zadní stavbou a zdvihy 115 mm vzadu a 120 mm vpředu.

Road, Cross, BMX a Kids

Silničním kolům vévodí typSeven se šesticí modelů s integrovanou nebo klasickou sedlovkou. Bytelný přední rámový trojúhelník doplňují velmi tenké vzpěry zadní stavby, pro maximální komfort tlumení rázů. Cenově dostupnější řadou je R-SIX s třemi zástupci rovněž na karbonových rámech, ovšem konstrukčně ne tak atypických. Silniční kolekci uzavírá řada Aeron na duralových rámech s originálně pojatým logováním na horní trubce.

Pells Seven-X Hollow XX IS

Krosová kola Crono jsou velmi početnou kategorií zahrnující i několik dámských modelů nebo verze na karbonovém rámu. V kategorii BMX je trojice modelů, ovšem ve spolupráci s předním českým jezdcem se chystá něco nového napřesrok. Opomenout nelze ani dětská kola Razzer, která mají design velmi podobný dospělým vzorům.

Pell's kromě pestré kolekce nabité devětadvacítkami, fully a karbonem v těch nejlepších provedeních přichází ještě s jednou novinkou a tou je tříletá záruka na rám a vlastní komponenty. Důvěra ve vlastní produkty je tedy rozhodně vysoká.

(už)

datum: 01.03.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] Fake Rolex

    Silničním kolům vévodí typSeven se šesticí modelů s integrovanou nebo klasickou sedlovkou. Bytelný přední rámový trojúhelník doplňují velmi tenké vzpěry zadní stavby, pro maximální komfort tlumení rázů.

    21.06.13, 03:42:27
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign