Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Pell's Twin - pohodlná záležitost

Sedla se středovým žlábkem či otvorem jsou už několik let zcela běžnou záležitostí. Občas ale někdo přijde s lehčí obměnou na toto téma a je pak na uživatelích, zda řešení přijmou, nebo naopak zavrhnou. Sedlo Pell’sTwin je specifické rozdělením středového otvoru na dva, respektive dvojicí středových otvorů.

Plastová skořepina testované verze s Cr-Mo ližinami má dvojici ventilačních otvorů v hlubokém středovém kanálku. Sedlo s rozměry 275x130 mm a hmotností 261 gramů má výraznější vykrojení boků v zadní části a 40 mm širokou špičku. Skořepina patří mezi středně tvrdé, takže materiál dokáže částečně pružit, což v kombinaci s komfortním polstrováním nabídlo dostatečně efektivní tlumení. Potah ze syntetické kůže se vzhledem k jemné perforaci v blátě rychleji zašpinil, ale vše jde snadno umýt hadicí. Výhodou je závit v zadní části skořepiny, pro uchycení blikačky odpovídajícího systému.

pells_sedlo

Tvar sedla z počátku dával pocítit užší zadní část a vykrojené boky, takže jsme si vhodnou pozici museli chvilku hledat. Přece jen je to sportovní model, ne turistický kousek, takže nenabídne okamžitě pohodlí „křesla“. Nicméně po několika kilometrech jsme si zvykli a dostatečný komfort tlumení spolu s celkem univerzálním tvarem nás během vyjížděk nijak nerušil. Dvojice otvorů není o nic lepší ani horší než jeden, možná ve výjezdech je spojovací příčka výhodou při přesunech na špičku, kvůli lepšímu stoupání. Šíře špičky se v tomto případě ukázala výhodou, i když otvor protažený hodně dopředu o sobě v extrémních pozicích dal vědět. Šíře přední části při šlapání neomezovala, a mezi stehny tedy není tak výrazná, to zadní partie kvůli zaoblení určitě nebude ideální pro podsaditější jezdce, ale bude vyhovovat spíše cyklistům s menším rozestupem pánevních kostí. Pro sportovní ježdění jak na silnici, tak na biku je však toto sedlo za 650 korun docela pohodlným a univerzálním modelem.

(už)

datum: 15.08.12 - kategorie: Technika

Komentář:

  1. [1] rolex replica

    a mezi stehny tedy není tak výrazná, to zadní partie kvůli zaoblení určitě nebude ideální pro podsaditější jezdce, ale bude vyhovovat spíše cyklistům s menším rozestupem pánevních kostí. Pro sportovní ježdění jak na silnici

    20.06.13, 09:16:28
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign