Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Pedály HQBC QX-Pro

V případě značky HQBC jsme si navykli na detailně propracované cyklodoplňky a komponenty, navíc nabízející lákavý poměr cena/výkon. Pedály tohoto výrobce nemohou být výjimkou, což dokládá například velmi lehký „platformový“ model QX Pro. Jeho tělo ze slitiny 6061 T6 je totiž i přes naprosto dostačující styčnou plochu o rozměrech 100 x 80 milimetrů hodně minimalistické, což je zásluhou vnitřního vybrání materiálu, který tak tvoří pouze jakousi vnější klec s atraktivním vytvarováním. Výška profilu 18 milimetrů se pak zaslouží o maximální přiblížení chodidla ose pedálu, takže záběr je efektivní a velice přirozený. Celkem šestnáct výměnných (šroubovaných) pinů, tedy osm na každé straně, zajistí velmi jisté usazení podrážky boty. Chválíme jak samotnou odolnost těchto hrotů, tak i jejich výšku, která je v praxi maximálně funkční. A podobnou chválu si neodpustíme také v případě osy, vyrobené z kalené chrom-molybdenové oceli. Ta se otáčí na jehličkových ložiscích, odolných i při dlouhodobém zatížení, včetně skoků a tvrdších dopadů. Líbilo se nám rovněž provedení vnější krytky ložisek, jež je duralová a pomocí imbusového klíče našroubovaná do těla pedálu. Za prvé nehrozí ztracení této krytky a za druhé jsou ložiska snadno přístupná, například při potřebě domazání. Jediným teoretickým minusem pedálů QX-Pro je trochu složitější čištění, pokud se vnitřek klece zanese blátem, které se následně nechá ztuhnout. Ale to je vlastnost všech takto odlehčených, tvarově atraktivních modelů.

Hmotnost páru pedálů je rovných tři sta gramů, takže redukce materiálu rozhodně přinesla své ovoce. V nabídce je pouze černě anodizovaná varianta, cena pedálů se na maloobchodě pohybuje okolo patnácti set korun.

(kad)

 

datum: 22.01.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign