deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Pearl Izumi

Značka Pearl Izumi je již léta považována za naprostou špičku v cyklistickém textilu a dalším vybavení, její bundy, dresy či kalhoty jsou stejně propracované jako třeba tretry. Tento výrobce samozřejmě nezapomíná ani na nás, cyklistky, přičemž právě dámská část kolekce tvoří již tradičně nemalou část nabídky. Na následujících řádcích shrneme, co všechno si mohou dámy od této značky pořídit, necháme zateplené čapáky a termobundy záměrně stranou, a podíváme se na jarní a letní část kolekce. Milé kolegyně, uvařte si čaj, přikryjte se svou oblíbenou chundelatou dekou a společně naplánujme, co nového si od Pearl Izumi můžeme na příští sezónu pořídit, abychom se v tom nejen cítily dobře, ale také, aby vše ladilo s naším kolem, ať už horským, či silničním.

Začněme silniční částí nabídky textilu, byť jej pravděpodobně řada z nás využije i na bike. Velmi důležité je zde dokonalé a příjemné usazení na těle. Střih a celkové provedení kraťasů nejenže plně respektují anatomii, ale především svými prvky zajišťují perfektní rozložení tlaku. Velmi propracované jsou proto lemy nohavic či provedení v pase, kde je klasická plochá guma nahrazena zdvojenou lycrou, často s mírným vykrojením do „V“. Precizní anatomický střih se ale týká rovněž dresů, bund, vestiček či tříčtvrtečních kalhot, přičemž všude je kladen maximální důraz také na prodyšnost a optimální odvod potu, zajištěný například materiály Coldblack In-R-Cool. Nejluxusnější řada nazvaná W P.R.O. je designově poměrně střídmá a vysoce elegantní, naproti tomu o stupínek nižší W Elite doslova hýří barvami a výraznými kombinacemi pastelových odstínů. Tatáž grafika je vždy použitá na kraťasech i dresu a komplety jsou ve finále velmi efektní. V řadě Elite najdeme mimo jiné rovněž praktické vestičky nebo třeba univerzální, prodejně velmi úspěšnou větrovku Barrier Jacket. K základním řadám patří velmi obsáhlá a vzhledově atraktivní W Select, jež ovšem stále obsahuje propracované prvky, odkazující na nejluxusnější W P.R.O. Dále mezi silničním textilem nalezneme elegantní sukýnku W Superstar Skirt či praktické tříčtvrteční kalhoty W Sugar Cycling ¾ Tight a mnoho dalšího.

Biková sekce vsadila na barvy, a výsledný efekt je naprosto dokonalý. Tato kategorie kombinuje opticky o něco volněji působící střih, který je ale stále dostatečně obepnutý pro sportovní či závodní biking. Pružné materiály se zde snoubí s velmi propracovaným anatomickým vytvarováním, takže uživatelský komfort bude v podstatě srovnatelný s klasickými elastickými zástupci silničních kolekcí. Všechny modely bikové dámské řady jsou úplně nové, celkem netradičně a přitom velmi pohledně působí kraťasy W Journey se zkrácenou nohavičkou či dres W Journey Tank s absencí rukávků a překřížením ramínek na částečně odhalených zádech. Za dámskou klasiku bychom označili dres a kalhoty W Canyon, naopak zajímavostí jsou volné kraťasy s lehce prodlouženou nohavicí W MTB Queen Short či W Elewate Short, netradiční je také volnější dres se tříčtvrtečním rukávem W Launch ¾ Sleeve Jersey.

Nečekaně obsáhlou je triatlonová řada Women's Tri, v níž najdeme jak jednodílné kombinézy W Elite a W Select, tak i dvojdílné komplety W P.R.O., W Elite či W Select. Nadstandardně široká je také kolekce dámských triatlonových treter a běžeckých bot, svými designy a barevnými kombinacemi sladěnými s grafikou kombinéz i dvojdílných kompletů.

A tím se dostáváme k tretrám, v nichž je Pearl Izumi tradičně velmi silné, přičemž ke každému pánskému modelu najdeme jeho dámskou variantu. Ta se liší nejen nabízenými velikostmi a barevnými kombinace, opět ladícími s jednotlivými kousky textilu téže značky, ale především lehce upraveným vnitřním tvarem. Pro závodnice jsou určeny silniční tretry W Elite RD IV či W Race RD III, využívající stahování otočným kolečkem Boa. Pro sportovní bikerky jsou pak určeny tretry Womens X-Project 3.0 s mikro-nastavitelnou přezkou či jednodušší W All-Road III. Na požadavky velmi populárního all-mountain či trailového ježdění jsou odpovědí například odolné tretry W X-Alp Enduro IV.

Dámská část kolekce Pearl Izumi jaro/léto 2015 je však daleko obsáhlejší, najdeme v ní běžecký textil, běžeckou či trailovou obuv, funkční spodní prádlo, krátkoprsté i dlouhoprsté rukavice, ponožky, návleky na tretry, na ruce či nohy. Prostě skoro vše, co můžeme pro naše holčičí vyjížďky potřebovat.

(kat)

datum: 03.02.15 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign