Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Park Tool ne pro každého

Park Tool Dumy Pedal

Nemyslete si, že Cykloservis čtou jen cyklisté, hobíci a podobní čtenáři. Cykloservis, jako jediný z našich obdobných periodik, se dostává takřka do všech cykloprodejen a servisů kol. A možná především právě pro ty je určen tento zajímavý nástroj od firmy Park Tool.

park_tool_dumy

Každý mechanik dobře ví, že pokud vyndá z části rozložené nové kolo od dodavatele z krabice, rozhodně na něm nejsou namontovány pedály. A pokud se kolo zasílá zákazníkovi v krabici, neboť internetový prodej kol dramaticky roste, musí opět pedály odmontovat a do krabice přibalit. Proč ale montovat pedály a opět je demontovat? Protože každý slušný servis kolo seřídí tak, že zákazníkovi funguje i řazení naprosto bezchybně. A když chcete seřizovat řazení, kontrolovat rzivost kol a další funkce, musíte kola pohánět otáčením klik. Většina mechaniků to řeší také tím, že jednoduše vrazí špičku prstu do závitu pro pedál. Žádná slast, ale je to nejrychlejší, i když nepříjemné.

Proč ale zbytečně montovat pedál do kliky nebo do otvoru vrážet prst, když park Tool přišel na trh s novinkou, kterou jistě každý zkušený mechanik ocení? Dummy Pedal, tak se nástroj jmenuje, je vlastně strašně primitivní. Rukojeť jako od pilníku je zakončena otočným trnem z umělé hmoty, který se zasune do závitu pedálu. A stačí už jen otáčet klikami.

Co říkáte. Tady především platí, že v jednoduchosti je síla. Teď už jen stačí přesvědčit skrblíka majitele obchodu, aby vám tuto jednoduchou věcičku koupil, když už musíte smontovat třeba dvacet kol denně.

(kany)

datum: 20.05.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign