Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Otisk dlaně

Ne vždy je cílem tvůrců ergonomických gripů takový tvar, aby umožnily pouze jediný úchop bez jakékoliv možné změny. Díky tomu si můžeme pořídit gripy, jež jsou „ergo“ více či méně, a umožňují tak širší pole využití s možností lehké korekce pozice dlaně. Pokud ale někdo dává přednost úchopu, jenž se téměř rovná otisku dlaně do gripu, tak u modelu XLC Ergonomic GR-S22 se mu jej dostane.

Tyto gripy s celkovou délkou 140 mm si nehrají na univerzalitu, ale jejich prioritou je nabídnutí maximální opory dlani. Základový plastový tubus se stahuje na vnitřní straně hliníkovou objímkou na imbus a na vnější straně je imbusový šroub, jenž po utažení rozepře klín uvnitř konce řídítek. Dvojité zajištění je zde kvůli výrazné opěrné ploše na konci gripu nutností, aby nedocházelo k přetáčení. Přece jen tvoří opěrná plocha dost velkou páku. Malou daní za celkové proporce je vyšší hmotnost 236 gramů, ale tady nejde o náčiní pro závodníky, nýbrž pro ty, kdo chtějí úchop s dokonalým rozložením tlaku na celou dlaň.

To je zde splněno beze zbytku, protože vnější okraj gripu je zvednutý a vpředu tvoří jakýsi zárodek rohu. Vnější hrana dlaně se tak má o co zapřít a opěrná část pak nabídne oporu celé ploše vnějšího dlaňového polštářku u malíkové hrany. S tímhle gripem prostě z řídítek nikam nelze uhnout, a jakmile si jezdec najde správnou pozici gripu, může za něj ve spurtu dokonale zabrat, a přitom na rovině a ve sjezdech má dokonalou oporu a zbraň proti únavě dlaně. Křeče jsou zde neznámý pojem, ovšem v technických sjezdech lze jen těžko nějak výrazně naklápět dlaně na řídítkách a pracovat volně se zápěstím. Vhodnější tak bude tenhle kousek za přibližně 319 korun spíše pro vyznavače dlouhých a méně technických tratí, případně třeba na fitness nebo krosové kolo, tam se jeho komfort dokonale zúročí.

 

(už)

 

 

datum: 16.01.17 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign