Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Osedlej zebru

Značka DaBomb se vždycky specializovala na technické disciplíny a design jejích výrobků rozhodně nebyl nic pro decentní závodníky upnuté v elastickém oblečku. DaBomb se svými rámy v leopardím designu nebo ráfky ve stylu kamufláže prostě vybočuje a platí to i o dalších produktech.


Kolekce sedel této značky zahrnuje jednak menší provedení pro dirt, ale také klasické kousky pro sjezd či enduro. Nové sedlo DaBomb Booster je svým provedením vhodné právě pro tyto zmiňované disciplíny, i když si jej dokážeme představit i na běžné bikování na trailech. Tenhle kousek s hmotností 292 gramů asi nebude zrovna ideální pro závodníky honící každý gram, ale „stylařům" to bude jedno. Testovaný vzorek s rozměry 137x282 mm totiž nese potah v designu zebra. Ne že by sedlo střídalo bílo-černé pruhy, ale jeho černý potah má lesklé partie střídající se matnými s jemně „osrstěným" provedením. Zkrátka černá zebra naprosto dokonale zpracovaná a s nezbytnými logy značky v nápadném bílém provedení. Bílé jsou rovněž plastové dílce na skeletu, výrazně vytažené ven a s nápadnými otvory. Sedmimilimetrové Cr-Mo ližiny rovněž kromě středové lesklé části nesou bílou barvu, takže černobílá zebra ozdobila na chvilku naše testovací kolo, aby ukázala, zda design není na škodu funkčnosti.
Sedlo díky délce nabídne dostatečnou variabilitu posedu a mírné zvednutí zadního okraje pak jezdce dokáže dostatečně podržet, pokud se chce opřít dozadu. Absence jakékoliv středové prohlubně nijak nevadila a oblý tvar díky šířce dokázal sedacím kostem zaručit dostatečnou oporu. Tvarově tedy klasika bez jakýchkoliv připomínek, tedy v dané kategorii středně objemných sedel, skořepina na silničku či XC to přece jen není. Každopádně středně tvrdé polstrování dokázalo co do komfortu vynahradit jezdci spíše tvrdší skořepinu, takže výsledné pohodlí je na velice slušné úrovni. Rovněž tvar a polstrování přední části sedla nebrání v přesunu těžiště na špičku ve výjezdech, tudíž celkový dojem z jízdy je cekem příznivý i na delší vzdálenost. Trochu horší je to se změnou posedu, co se týče klouzání po sedle, jelikož potah je hrubší a materiál kalhot na něm prostě drží. Rovněž v blátě či dešti není potah zrovna ideální volbou, protože bláto na něm docela rádo drží, ale tohle není sedlo na maraton, takže na sjezdovém kole se to zase tolik řešit nebude. Pokud by došlo k pádu, efektní „zebra" je na bocích kvůli ochraně nahrazena odolnější tkaninou. Jestli tedy chcete sedět na netradiční zebře, je to za 890 korun dobrá volba bez nějakých omezení, a pokud vám zebra neladí, je sedlo Booster ještě v černém nebo maskáčovém provedení.
(už)

 

datum: 22.06.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign