deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ortlieb – vše po ruce

Pro náhradní duši a nářadí máme podsedlové či rámové brašničky, ale pro energetické tyčinky, foťák, větrovku nebo peněženku můžeme mít kromě objemných řídítkových brašen i menší verze na horní rámovou trubku. Když jsme letos testovali bikepackingovou sadu od značky Ortlieb, záměrně jsme vynechali brašničku Ortlieb Cockpit-Pack, protože by byla škoda, aby vedle objemnějších sourozenců tak trochu zanikla.

Tahle kapsička s objemem 0,8 litru a hmotností jen 84 gramů je totiž velice praktickým zavazadlem. Jednak je vodotěsná, ale také prostorná, dobře drží tvar a hlavně je do ní snadný přístup i za jízdy. Materiálem je nylon s označením PS21R bez obsahu PVC, všechny spoje jsou svařované a důraz je kladen i na odolnost vstupu do brašny proti vodě. Voděodolnost na stupni IP53 značí stupeň 5 odolnosti vůči prachu s možným jemným průnikem a odolnost stupně 3 vůči stříkající vodě pod úhlem maximálně 60 stupňů vertikálně. Spodní strana brašničky má zevnitř měkkou výztuhu a zvenčí profilovaný plastový držák pásku na suchý zip, jímž se upevní k rámové trubce. Na čelní straně je pak provlečený druhý pásek na suchý zip pro zajištění k hlavové trubce či sedlovce. Brašničku lze totiž vozit vpředu i vzadu na horní trubce, případně by klidně mohla být upevněna svisle na sedlovou trubku nebo kamkoliv, kde to místo na rámu dovolí a přístup dovnitř bude mít logickou pozici.

Vyzkoušeli jsme přední i zadní pozici na horní rámové trubce, kde lze brašnu upevnit buď páskem přes plastový dílec napřímo, nebo kvůli ochraně laku přes provléknutou pěnovou vložku. Pásek sice není pošitý neklouzavým materiálem, ale zajištění na rámu bylo opravdu neprůstřelné, a nebylo ani nutné tolik utahovat popruh kolem hlavové trubky. Nesmekavý materiál není ani zde, navíc pásek má jemný filc pro háčky suchého zipu po celé délce, takže se vidlice v jeho sevření otáčela bez zadrhávání. Vstup do brašny tvoří polovina obvodu po odklopení víka jištěného voděodolným zipem. Dlouhé poutko zipu lze dobře ovládat i za jízdy, a jelikož brašna pevně drží na rámu, stačila k otevření jedna ruka. Pod víkem je na otevřené straně zvýšený lem, aby věci zevnitř nevypadly a také aby tudy nemohla skrz zip dovnitř proniknout voda ani při dešti, ani při mytí hadicí. Praktické a geniálně jednoduché, navíc spodní okraj límce doplňují otvory v plášti brašny, kudy může voda proniknuvší zipem odtéct pryč. Rozměry 180x75x85 mm (délka x výška x šířka) dovolí nacpat dovnitř pohodlně pár tyčinek, větrovku a mobil, takže vše je hezky po ruce i za jízdy. Vzhledem k tomu, že jde o Ortlieb, má špičková kvalita samozřejmě i svoji cenu, konkrétně 1390 korun, ovšem těžko bychom zde hledali jakékoliv, byť sebemenší mouchy.

(už)

 

 

datum: 21.03.19 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign