katalog_elektrokola

gravel

logo_katalog_detska_kola

deluxepoutak

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

author_banner_leden_2020

Ortlieb Velocity

Ne každý batoh je primárně určený pro celodenní pohyb na biku v terénu, a i když má legendární značka Ortlieb v nabídce takové kousky, její vodotěsné batohy pro každodenní využití ve městě i jinde jsou prostě klasikou.

Velocity s objemem 23 litrů představuje naprosto ukázkového zástupce „urban“ kategorie batohů, ovšem ve vodotěsném provedení, jak je u této značky tradicí. Jde o jednoduchý tvar batohu s jedinou hlavní komorou, rolovacím uzávěrem přetaženým páskou na suchý zip, rozměry 16 x 30 x 50 cm (hloubka x šířka x výška) a hmotností 877 gramů. Jenže detaily rozhodují a u této značky jsou tím, co ji odlišuje od konkurence. Batoh z odolných materiálů PD620 a PD620C má svařované švy, na rolovacím uzávěru plastovou lištu a šroubované plastové nosníky popruhů. Navíc spodní nosníky jsou přetažené až pod úroveň dna batohu, takže fungují i jako nožičky při postavení batohu na zem.

 

 

Čelní strana batohu nese jen reflexní logo a poutko na blikačku či přilbu na spodní straně suchého zipu uzávěru. Jednoduchost poplatná funkci každodenního využití za jakéhokoliv počasí je znát i na zádovém systému, tvořeném pěnovými profily, které zaručily docela solidní ventilaci, a když jsme batoh nepřeplnili tak, aby byl zádový díl vyboulený, tak i slušné rozložení tlaku na záda. Víc snad ani uživatel nepotřebuje, tedy vyjma pohodlných popruhů, které jsou dostatečně široké, polstrované a kromě horního poutka mají i výškově stavitelný hrudní pás. Tenký bederní pás protažený skrz plastové nosníky popruhů lze vytáhnout, takže záleží na použití batohu, zda bude v permanenci či ne. I bez něj sedí batoh na zádech docela slušně a neměli jsme problém ani s šířkou, ani s rozestupem ramenních popruhů, navíc velice příjemně rozkládajících zatížení na ramena.

 

Úložný prostor má pro separaci obsahu jen polstrované pouzdro na notebook (pojme velikost až 15,4 palce) s kapsou na zip pro drobnosti. Uložení obsahu je tak nutné pečlivě zvážit v případě, že budeme muset postupně z batohu věci tahat a nechceme se zbytečně přehrabovat. Není to prostě technický vícekomorový batoh pro náročné sportovní využití, je to stylový „dělník“ pro každodenní zápřah v městské džungli. Nevadí mu voda ani bláto, lze jej umýt hadicí a smetáčkem s vodou, můžete jej postavit do kouta a neprodřete materiál dna, rychle jej zavřete i otevřete, prostě si nechá líbit hodně, což by vybavení vhodné třeba pro messengery mělo umět. Tenhle kousek prostě bude spolehlivě sloužit řadu let a můžete si jej vzít na kolo do přírody, ale na to je objem asi zbytečně velký, záda v případě maximálního naplnění méně tuhá, a když jedete rychle, trochu vám vadí vzduch, jenž ne zrovna ochotně rozráží za krkem do stran vyčnívající „uši“ srolované horní hrany. To není sportovní doplněk na silničku, to je městský bojovník a nutno uznat, že velice schopný a stylový. Na výběr je přitom z olivové, korálové (lehce růžová), petrol a žluté barvy, případně reflexní High Visibility, která už ale stojí o tisíc korun více, ne základních 2590 korun.

(už)

 

datum: 20.05.20 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign