Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Omotávka Stella Azzurra

Stella Azzurra klasicky i netradičně

Silniční omotávky od italské značky Stella Azzurra sází na hodně širokou nabídku, přičemž z jejích modelů si vybere jak tradicionalista, tak i vyznavač výstřednosti. My jsme otestovali dvojici modelů Morbidone a Alluminio, které jsou typickými příklady různorodosti nabídky.

Omotávka Stella Azzurra Morbidone, nabízená v šesti odstínech, je na první pohled celkem standardní „korkovkou“, tak, jak máme kvalitní silniční omotávky zažité. Její konstrukce však kombinuje klasickou pěnovinu s gelem, který by měl nabídnout lepší tlumicí schopnosti a celkově zvýšený komfort úchopu. V praxi sice není přítomnost gelu okamžitě znatelná, ovšem pohodlné držení ano. Tloušťka středové části 2,5 mm poskytuje dostatečnou elasticitu při stisku řídítek, navíc délka 180 cm nenutí uživatele omotávkou „šetřit“ při instalaci, což má díky možnosti dostatečně hustého namotání bez nutnosti omotávku natahovat opět kladný vliv na pohodlí úchopu. Pevnost namotání je podpořena dvojicí samolepicích proužků na středu profilu, takže nežádoucí shrnování omotávky v nejzatěžovanějších partiích je dost nepravděpodobné. Přítomnost log, která jsou do profilu vylisovaná, je spíše decentní a nijak neruší celkový vzhled. Navíc i čištění je bezproblémové, plastičnost log není až tak výrazná.

Druhý z námi testovaných modelů, futuristicky vyhlížející provedení Alluminio, vsadil na totožný průřez s předchozí omotávkou, i zde je tedy výška profilu 2,5 mm a rovněž délka 180 cm je shodná. Pěnovina je v tomto případě doplněna o něco pevnější povrchovou úpravu s téměř dokonalým efektem hliníkového plechu s jemnou podélnou strukturou. Efekt zde ovšem není pouze optický, povrch by měl ve srovnání s běžnou „korkovkou“ nabídnout delší životnost díky vyšší odolnosti proti otěru. Přestože by to tak na první pohled nemuselo vypadat, instalace je v podstatě stejně jednoduchá jako u standardního provedení, pružnost omotávky je dostatečná. Pevnost namotání je jištěna jedním středovým samolepicím proužkem a uživatel si může vybrat, jestli bude nebo nebude chtít, aby bylo vidět natištěné logo, opakující se pouze při jednom okraji omotávky. Možné je tedy i namotání zcela bez log, která budou překryta dalším dílem omotávky. Model Alluminio je nabízen ve dvou odstínech, a sice v námi testované stříbrné verzi a pak ještě v tmavší antracitové variantě.

U obou testovaných provedení je tedy výhodou snadná instalace, navíc přiložené standardní koncové zátky jsou doplněny o logo výrobce (typickou hvězdičku), nepůsobící na rozdíl od některých „chromovaných“ provedení kýčovitě. Cena omotávky Morbidone je 280 korun, futuristicky vyhlížející model Alluminio přijde na příznivých 260 korun.

(kad)

datum: 12.05.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign