Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Okno do Eurosportu

Možná se právě teď, zhruba hodinku před průjezdem cílem, díváte na přímý přenos na Eurosport, kde se odehrává silniční bitva na závodě Kolem Flander i s Lance Armstrongem. Pokud ano a odběhli jste si k internetu a na naše stránky, tak právě vidíte pohled do komentátorského stanoviště české pobočky Eurosportu, kde sedí Robert Bakalář a zásobuje nás českým zvukem z tohoto závodu. Naše návštěva studia a několik hodin sezení ve vysílací kabině, o něco menší než paneláková koupelna, nám otevřela oči, co to znamená komentovat cyklistiku, jak se musí komentátor pečlivě připravit a co všechno musí zvládnout. Dva monitory, na kterých vidí to co vy doma, pečlivá několikahodinová příprava před každým závodem, vyjetá startovka z linky Eurosportu, písemné pokyny o tom, co předchází těsně před přímým přenosem, další monitor s itinerářem reklam a přenosu z centrály Eurosportu ve Francii. To je veškeré vybavení. Potom už stačí sledovat monitory, odečítat z barevných postaviček na silnici, které ještě ke všemu skoro každým rokem mění dresy, o koho se jedná, sledovat zápisky, včas hrábnout do mozku pro informace z minulosti, pamatovat si loňské výsledky, listovat v zápiscích, sledovat startovní listinu, poslouchat pokyny režie a anglické odpočítávání do příští reklamy a jejího ukončení - a mluvit a mluvit. Jak jednoduché... A samozřejmě u toho nemlaskat, nekašlat...

Pokud patříte mezi kritiky televizních komentátorů a neustále čekáte během přenosu na sebemenší chybičku komentátora, přečtěte si naši reportáž v tištěném vydání v jednom z nejbližších Cykloservisů, kde si budeme s naším nejzkušenějším televizním cyklistickým komentátorem, s Roberetem Bakalářem, povídat o všem možném, co se této práce dotýká. Rozhodně to bude zajímavé čtení.

Popisek k foto: krátký oddech ve čtyřhodinovém cyklistickém přenosu umožní komentátorovi zhruba každých dvacet minut maximálně dvě minuty reklamy.

datum: 03.04.05 - kategorie: Zprávy redakce
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign