sensium

Navigace

RSS exporty sekce

Poradna

Author_leden_2018

Odmaštění brzd

Marek Burian: Dobrý den, prosil bych o radu, jak svépomoci odmastit kotoučové brzdy na svém kole. Při přípravě svého kola na sezónu se mi pravděpodobně nedopatřením dostalo mazivo WD 40 na kotouče, čímž se značně zhoršil brzdný účinek. Zkoušel jsem kotouče a brzdové destičky vyčistit technickým benzínem, ale bez očekávaného účinku. Mohli byste mi poradit, jak tento problém vyřešit? Samozřejmě vím, že nejlepší je svěřit své kolo profesionálům do servisu, ale prvně bych se to přece jen pokusil vyřešit vlastními silami. Děkuji za odpověď. S pozdravem Marek Burian.

Odpověď Cykl.cz

Tecnický benzín není úplně ideální, lepší je speciální čistič brzd ve spreji, který používají autaři. Stojí kolem stovky a ideální je vyjmout destičky, vystříkat vnitřek třmene, pak očistit kotouč i desky zvlášť a destičky lehce strhnout jemným smirkem, aby měly nový povrch. Trochu potrvá, než se vše zajede, ale jestli chcete rychlý účinek, postříkejte kotouče na kole vodou a naházejte na brzdy písek nebo prach, abyste udělal umělé bláto a pak to s brzděním zajeďte. Funguje to rychle a pak stačí jen vodou vypláchnout nečistoty ze systému pryč.

Vaše redakce


datum: 17.06.16

Nový komentář:

Pro přidání komentáře se musíte registrovat nebo přihlásit. Děkujeme.

| |

Nová registrace | Zapomenuté heslo

id

id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign