Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Od skaterů pro bikery

Německou značku TSG budou znát především vyznavači BMX, protože její historie se začala v roce 1988 psát ve světě skateboardingu, jenž má k malým kolům stylově dost blízko. Nespokojenost s chrániči a přilbami v té době dala vzniknout vlastním produktům, které si později oblíbili takoví jezdci, jako třeba skateboardingová legenda Tony Hawk. Dnes TSG vyrábí přilby a chrániče od skate, přes lyžařské a BMX až po bikové enduro.

TSG Trailfox tedy není klasickou kokoskou, kterých má značka v nabídce mraky, ale jde o plnohodnotný model pro vyznavače tvrdšího bikování či skoro až příliš stylového endura. Střihem je tenhle model s in-mold provedením vrchní i spodní partie typický maximálně dolů protaženou týlovou částí, ale výrobce se snažil skombinovat maximální ochranu s optimální ventilací, což se díky šestnáctce otvorů podařilo. Matné provedení skořepiny je pečlivě zpracované a nechybí jednoduše stavitelný štítek. Na hlavě přilbu jistí plastová čelenka po třech čtvrtinách obvodu, jejíž pogumované ovládací kolečko stahovacího mechanismu je ideálně přístupné i v rukavicích. Popruhy jsou částečně stavitelné a jsou přes kovové válečky pevně zajištěné v plastových úchytech zevnitř na spodní straně skořepiny. Jezdce přitom výrobce nijak zbytečně nerozmazluje, takže i když jsou vnitřní výstelky maximálně pohodlné, pod bradou polstrování chybí.

Usazení testované velikosti L/XL překvapilo menším střihem, srovnatelným s konkurenční velikostí M/L. Obvod hlavy pro tuto velikost výrobce na samolepce uvnitř udává v rozmezí 57-59 cm, ale na stránkách výrobce je to přitom 58-62 cm, což zde rozhodně neplatí. Doporučujeme řádně vyzkoušet, aby přilba dobře sedla, což díky obstojné hloubce a naprosto dokonale fungujícímu stahovacímu mechanismu v kombinaci s pohodlnou čelní výstelkou umí na výbornou. Vnitřní prostor je dobře rozvržený, takže přilba sedí a kombinace větších ventilačních otvorů na temeni a střední velikosti na čele i na týlu ukázala velmi slušné chlazení. Přitom na bocích a všech důležitých partiích je vidět, že materiálem se nešetřilo a na stisk přilba nereaguje téměř žádným propružením.

Když jsme u usazení na hlavě, chválíme pozici štítku, který svojí výraznější délkou zbytečně sváděl k obavám z omezenějšího výhledu. V horní pozici, která není na pohled nijak extrémní, štítek nepřekážel ani při sportovnějším posedu, ale prostor pro umístění sjezdových brýlí pod ním není. Hmotnost testované velikosti 334 gramů patří v dané kategorii k těm rozumnějším, a skoro totéž platí i pro cenu 2750 korun. Na výběr je navíc z celkem pěti barevných provedení, která jsou jak decentní, tak nápadná, takže kdo hledá trail/enduro přilbu „neokoukané“ a přitom kvalitní značky, je u TSG na správné adrese.

(už)

 

datum: 10.05.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign