schindler_brezen_2019 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Od skaterů pro bikery

Německou značku TSG budou znát především vyznavači BMX, protože její historie se začala v roce 1988 psát ve světě skateboardingu, jenž má k malým kolům stylově dost blízko. Nespokojenost s chrániči a přilbami v té době dala vzniknout vlastním produktům, které si později oblíbili takoví jezdci, jako třeba skateboardingová legenda Tony Hawk. Dnes TSG vyrábí přilby a chrániče od skate, přes lyžařské a BMX až po bikové enduro.

TSG Trailfox tedy není klasickou kokoskou, kterých má značka v nabídce mraky, ale jde o plnohodnotný model pro vyznavače tvrdšího bikování či skoro až příliš stylového endura. Střihem je tenhle model s in-mold provedením vrchní i spodní partie typický maximálně dolů protaženou týlovou částí, ale výrobce se snažil skombinovat maximální ochranu s optimální ventilací, což se díky šestnáctce otvorů podařilo. Matné provedení skořepiny je pečlivě zpracované a nechybí jednoduše stavitelný štítek. Na hlavě přilbu jistí plastová čelenka po třech čtvrtinách obvodu, jejíž pogumované ovládací kolečko stahovacího mechanismu je ideálně přístupné i v rukavicích. Popruhy jsou částečně stavitelné a jsou přes kovové válečky pevně zajištěné v plastových úchytech zevnitř na spodní straně skořepiny. Jezdce přitom výrobce nijak zbytečně nerozmazluje, takže i když jsou vnitřní výstelky maximálně pohodlné, pod bradou polstrování chybí.

Usazení testované velikosti L/XL překvapilo menším střihem, srovnatelným s konkurenční velikostí M/L. Obvod hlavy pro tuto velikost výrobce na samolepce uvnitř udává v rozmezí 57-59 cm, ale na stránkách výrobce je to přitom 58-62 cm, což zde rozhodně neplatí. Doporučujeme řádně vyzkoušet, aby přilba dobře sedla, což díky obstojné hloubce a naprosto dokonale fungujícímu stahovacímu mechanismu v kombinaci s pohodlnou čelní výstelkou umí na výbornou. Vnitřní prostor je dobře rozvržený, takže přilba sedí a kombinace větších ventilačních otvorů na temeni a střední velikosti na čele i na týlu ukázala velmi slušné chlazení. Přitom na bocích a všech důležitých partiích je vidět, že materiálem se nešetřilo a na stisk přilba nereaguje téměř žádným propružením.

Když jsme u usazení na hlavě, chválíme pozici štítku, který svojí výraznější délkou zbytečně sváděl k obavám z omezenějšího výhledu. V horní pozici, která není na pohled nijak extrémní, štítek nepřekážel ani při sportovnějším posedu, ale prostor pro umístění sjezdových brýlí pod ním není. Hmotnost testované velikosti 334 gramů patří v dané kategorii k těm rozumnějším, a skoro totéž platí i pro cenu 2750 korun. Na výběr je navíc z celkem pěti barevných provedení, která jsou jak decentní, tak nápadná, takže kdo hledá trail/enduro přilbu „neokoukané“ a přitom kvalitní značky, je u TSG na správné adrese.

(už)

 

datum: 10.05.17 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign