Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Očista s Pell’s

Pell’s Bike Cleaner Bio

Pell’s Bike Cleaner BioFirma Pell’s připravila pro letošní rok kompletní kolekci cyklistické kosmetiky zahrnující čističe, odmašťovače a speciální maziva. My jsme otestovali to, co přijde ke slovu nejdříve, tedy speciální čisticí prostředek Pell’s Bike Cleaner Bio.

Jde o čisticí a odmašťovací prostředek na biologicky odbouratelné bázi. Praktická nádobka o objemu 700 ml má mechanický rozprašovač s pojistkou. Cena tohoto balení je 129 korun a samozřejmě lze dokoupit náhradní litrovou náplň za 149 korun.

Prostředek se aplikuje jednoduše na příslušná místa, lze s ním umývat řetěz i kazetu, ale díky jeho menší agresivitě nepoškodí ani lak rámu, takže jsme jej vyzkoušeli téměř na celé kolo. Nastříkaná pěna má poměrně hustou konzistenci a velký objem, takže z dílů tak rychle nesteče a není zapotřebí používat velké množství čističe. Po nastříkání je lepší rozetřít pěnu třeba štětcem, aby došlo k proniknutí mezi usazené nečistoty, a po půl minutě jsme vše mohli opláchnout vodou. Většina mastných nečistot se velice dobře rozpustila, na silněji znečištěnou kazetu a řetěz jsme museli postup ještě jednou opakovat, tam bychom možná použili agresivnější odmašťovač z nabídky, ale rám se zaschlými nečistotami i olejem od mazání řetězu sprejem byl umytý perfektně. Čistič zanechal na ošetřených dílech mírně lepivý povlak, který ovšem stačilo pouze přeleštit hadříkem.

Tento prostředek tedy rozhodně usnadní důkladnou očistu kola a díky neagresivnímu složení se není třeba obávat použít jej třeba na sedlo či gripy.

(už)

Plusy: aplikace, hustota pěny, nestékavost

Minusy: nenalezli jsme

datum: 12.05.11 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign