Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ochrana do kapsy

Lankový zámek RavX Combo X Pocket

Zámek na kolo představuje většinou dlouhé ocelové lanko s hmotností přes 200 gramů a standardně má rozměry, že zabere celou zadní kapsu dresu, případně slušnou část batohu, ale málokdy se vejde do podsedlové brašničky. Na druhou stranu jej lze často vozit ve speciálním držáku na rámu, ale to není pro sportovní styl jízdy zrovna žádoucí.

Na míře ochrany našeho kola záleží hlavně podle toho, kde jej hodláme ponechat, na jak dlouho a jaká jsou v daném místě rizika. Samozřejmě, že do sklepní kóje bychom si na něj měli pořídit ty nejbezpečnější zámky a pro ponechání kola na rušné ulici by bylo nejlepší uvázat k němu ostrého psa, případně sáhnout po článkovém pancéřovém zámku. Jsou ale místa, kde není riziko krádeže kola tak vysoké a většinou na něj i vidíme, pouze jde o jakousi pojistku, aby kolo nebylo o zábradlí u letní hospodské terasy opřeno úplně nechráněné.

Lankový zámek RavX Combo X Pocket patří svými kapesními rozměry pouzdra 75x50x20 mm mezi nejmenší zámky a bez problémů se vejde jak do kapsy dresu, tak do podsedlové brašničky. Samotné ocelové lanko o průměru 1,6 mm má délku 75 centimetrů, takže zamkne kolo k zábradlí, případně dvě kola k sobě, a díky potažení čirým plastem je šetrné i k laku. Lanko je svinuté uvnitř plastového pouzdra a zacvaknuté do zámku s kódovým odemykáním. Číselnou kombinaci si lze libovolně nastavit a po odemknutí lanko svinout, nebo rozvinout po stlačení pojistky na boku pouzdra. Manipulace se zámkem je díky pružnosti lanka velice jednoduchá, kromě kola jej lze použít třeba i na lyže nebo snowboard. Míra zabezpečení sice není vysoká, pořádný kámen či štípačky by zámek překonaly, ale příležitost dělá zloděje a v tomto případě ji takhle malý zámek lapkovi bez speciálního nářadí určitě nenaskytne. Cena 298 korun je sice o něco vyšší než v případě nejjednodušších lankových spirálových zámků, ovšem je to daň za miniaturizaci a samonavíjení lanka, které dělají tenhle kousek maximálně skladným.

(už)

 

Plusy: velikost, ovládání, funkčnost

Minusy: míra bezpečnosti

datum: 19.09.13 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign