deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Ocel a hluk, ABUS Bordo 6000A

Těžko překonatelný zámek ABUS Bordo 6000A

Asi tušíte, že vaše drahé kolo si zaslouží odpovídající zámek, kterým ho budete chránit v situacích, když ho nemáte na dohled, když ho potřebujete odložit na dovolené ve společné kolárně nebo při podobných situacích, kdy hrozí, že byste se s kolem již nemuseli nikdy vidět.

Jedním z nejbezpečnějších zámků na kolo, který si můžete pořídit, je ABUS 6000A. Zámek ve stylu skládacího metru je velmi robustní, hlasitý a opravu těžko překonatelný. Kombinace alarmu s technickým provedením je více než skvělá.

Zámek není lankový, jak bývá obvyklejší, ale je složen ze šesti plátků vyrobených speciálně kalené oceli (jako všechny ostatní díly zámku - spojovací nýty a tělo zámku) 5 mm silných, které jsou potaženy tenkou vrstvy gumy proti odření rámu kola. Spojovací nýty jsou zapuštěny do plátků a nelze je tak odbrousit.

Zámek se zajišťuje zasunutím jednoho konce posledního ocelového plátku do těla zámku a uzamkne se otočením klíče. Tím se současně aktivuje alarm, který ABUS nazývá 3D, neboť aktivace sirény proběhne při neoprávněném jakémkoliv pohybu zámku do všech stran. Detekován je  sebemenší pohyb. Pokud dojde k nechtěnému a krátkému  pohybu zámku, alarm se ozve pouze několika krátkými, ovšem patřičně hlasitými, signály. Jestliže ale s "nastartovaným" zámkem manipulujeme více, spustí se sto decibelová pronikavá siréna, která dá jasně dotyčnému i okolí najevo, že s vaším kolem se děje něco, co by se dít nemělo. Rozumný zloděj (existuje ale vůbec rozumný zloděj?) dá okamžitě od takového uzamčeného kola ruce pryč, protože pravděpodobně přiběhne majitel nebo někdo z okolí a to by mohla být situace, po které skončí na nemocničním lůžku. Neboť cyklisté občas bývají prudší povahy. Zvláště když jim někdo sáhne na kolo.

Zámků Bordo existuje několik variant. Pár jsme jich již testovali. Ovšem novinka Bordo 6000A z loňského podzimu je zcela jiná káva, která posouvá bezpečnost ještě do vyššího levelu.

Není to zámek zrovna nejlehčí, váží 1450 gramů, ale musíte počítat s tím, že bezpečnost něco váží. Pokud máte závodní kolo, asi budete Bordo vozit v kufru auta a použijete ho, když bude potřeba. Pokud ale máte cestovní kolo, třeba do města, nebo i elektrokolo, můžete si zámek upevnit speciálním držákem místo košíku lahve, protože držák je pro připevnění do tohoto místa připraven.

Zámek má délku 90 cm a vyrábí se s hlavou zámku buď v barvě černé, nebo stříbrné. Zámek pořídíte za cenu od 3.500 do 3.900 Kč, podle toho, jakého prodejce si zvolíte. Není to málo, ale zámek nemáte na rok, máte ho napořád. Pouze jednou za čas v něm vyměníte baterii. A podívejte se na své kolo za sto tisíc, na kterém máte za cenu zámku třeba jen přední a zadní plášť ...

 

(kany)

datum: 30.07.18 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign