deluxe-cycling
ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Oblečte se teple, zima je tady

SKR X-Reflex Winter

Zima se pomalu blíží a mnozí z nás začínají pokukovat po odpovídajícím oblečení, které by mělo zajistit nejen dostatečný komfort při teplotách okolo bodu mrazu i nižších, ale současně by mělo nabídnout určitou univerzalitu. Většina cyklistů totiž v zimě běžkuje, a použití téhož textilu na obě aktivity je proto nejen z ekonomického hlediska nemalou výhodou. My jsme při ranních vyjížďkách a teplotách sahajících výrazně pod pět stupňů Celsia otestovali set cyklobundy a zimních zateplených kalhot X-Reflex Winter od domácí značky SKR-Sykora. Za cenu 2995 korun nabízí tato sestava nejen vynikající ochranu před dotěrným chladným vzduchem, ale především propracovaný střih a současně hodně nadstandardní elasticitu použitých materiálů, což nebývá u membránových textilií zdaleka pravidlem. Jako bonus je pak set doplněn také kulichem, který se vedle sportu dobře hodí i pro civilní použití, provedení s horním stahováním nabízí značnou variabilitu.

Určení námi testovaného setu je do teplotního rozmezí plus pět až minus deset stupňů, takže v plusových hodnotách stačí pod bundu pouze jediné funkční triko s krátkým rukávem a kalhoty přijdou na holé tělo, pouze se spodní vrstvou v podobě letních kraťasů s polstrovanou vložkou. Ta totiž právě kvůli požadované univerzalitě kalhot, tedy jejich použití i pro běžecké lyžování či běh, logicky schází. Pochvalu pak zasluhuje zvolený střih bundy i čapáků, a to díky výraznému dimenzování délky rukávů a nohavic. Zatímco u řady značek mají vyšvihaní závodníci zkrátka smůlu, u SKR jim vycházejí vstříc. Například kalhoty X-Reflex velikosti M budou vyhovovat i hodně vysportovanému cyklistovi s výškou postavy 180 až 185 centimetrů.

Bunda SKR X-Reflex, vyrobená z materiálů Bridge a Fifty s jemným vnitřním zateplením, vsadila na upnutější střih se standardně prodlouženým zadním dílem a s trojicí praktických hlubokých kapes na zádech. Běžkaři jistě ocení také menší přední kapsu se zapínáním na zip. Naprosto ideální výška i šířka límce je doplněna "garáží" na zip a jeho podložením po celé délce. Nijak se neexperimentovalo v případě lemů rukávů a spodního zakončení bundy, což je rozhodně dobře - usazení v těchto partiích je optimální a totéž platí v oblasti ramen. Za hodně nadstandardní považujeme nejen více než dostatek reflexních prvků na zádech i na rukávech, ale především zapínací ventilační kapsy v podpaží. Tento detail nejsme zvyklí na běžných cyklistických termobundách vídat, přitom jeho praktičnost je neoddiskutovatelná a pomůže ventilaci při pomalejší jízdě v náročnějším terénu.

Dlouhé kalhoty SKR X-Reflex kombinují standardní superroubaix na zadním dílu a membránový materiál No-Wind na předních panelech. Stejně jako v případě bundy je i zde důležitá elasticita, nepostradatelná především v partii kolen a stehen. V tomto ohledu jsou testované kalhoty hodně nadstandardní a na vysokou pružnost se může uživatel spolehnout i v případě síťovaného laclu. Jakékoli nepříjemné pocity spojené s taháním v oblasti ramen se testovaným čapákům zcela vyhnuly a výhodou je také perfektní prodyšnost materiálu laclu, začínajícího bezprostředně nad pasem. Oblékání usnadňují přes dvacet centimetrů dlouhé podélné zipy (s voděodolnou úpravou) na nohavicích a ideální usazení v oblasti kotníků zajišťuje netradiční olemování vybavené protiskluzovou silikonovou páskou. Jak již název celého setu naznačuje, ani u kalhot nemůže chybět celá řada reflexních detailů, a to jak potisku, tak především dlouhých paspulí přítomných po celé délce zadních svislých švů.

Námi testovaný set SKR X-Reflex je ve všech ohledech dotažený do detailu, a nenašli jsme u něj jediný důvod ke kritice - z hlediska střihu, použitých materiálů i zpracování mu skutečně není co vytknout. Bezpečnost cyklisty zajištěná množstvím reflexe je v zimních měsících více než vítaná. Navíc i cenově, po rozpočítání celkové částky na trojici produktů, vychází tento set hodně příznivě.

Oblečení můžete zakoupit u www.cyklodresy.cz/shop

(kad)

datum: 06.11.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign