schindler13 mojekolo.cz/komponenty/plaste/?vyrobce=continental

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

auth2018

Oblečte se teple, zima je tady

SKR X-Reflex Winter

Zima se pomalu blíží a mnozí z nás začínají pokukovat po odpovídajícím oblečení, které by mělo zajistit nejen dostatečný komfort při teplotách okolo bodu mrazu i nižších, ale současně by mělo nabídnout určitou univerzalitu. Většina cyklistů totiž v zimě běžkuje, a použití téhož textilu na obě aktivity je proto nejen z ekonomického hlediska nemalou výhodou. My jsme při ranních vyjížďkách a teplotách sahajících výrazně pod pět stupňů Celsia otestovali set cyklobundy a zimních zateplených kalhot X-Reflex Winter od domácí značky SKR-Sykora. Za cenu 2995 korun nabízí tato sestava nejen vynikající ochranu před dotěrným chladným vzduchem, ale především propracovaný střih a současně hodně nadstandardní elasticitu použitých materiálů, což nebývá u membránových textilií zdaleka pravidlem. Jako bonus je pak set doplněn také kulichem, který se vedle sportu dobře hodí i pro civilní použití, provedení s horním stahováním nabízí značnou variabilitu.

Určení námi testovaného setu je do teplotního rozmezí plus pět až minus deset stupňů, takže v plusových hodnotách stačí pod bundu pouze jediné funkční triko s krátkým rukávem a kalhoty přijdou na holé tělo, pouze se spodní vrstvou v podobě letních kraťasů s polstrovanou vložkou. Ta totiž právě kvůli požadované univerzalitě kalhot, tedy jejich použití i pro běžecké lyžování či běh, logicky schází. Pochvalu pak zasluhuje zvolený střih bundy i čapáků, a to díky výraznému dimenzování délky rukávů a nohavic. Zatímco u řady značek mají vyšvihaní závodníci zkrátka smůlu, u SKR jim vycházejí vstříc. Například kalhoty X-Reflex velikosti M budou vyhovovat i hodně vysportovanému cyklistovi s výškou postavy 180 až 185 centimetrů.

Bunda SKR X-Reflex, vyrobená z materiálů Bridge a Fifty s jemným vnitřním zateplením, vsadila na upnutější střih se standardně prodlouženým zadním dílem a s trojicí praktických hlubokých kapes na zádech. Běžkaři jistě ocení také menší přední kapsu se zapínáním na zip. Naprosto ideální výška i šířka límce je doplněna "garáží" na zip a jeho podložením po celé délce. Nijak se neexperimentovalo v případě lemů rukávů a spodního zakončení bundy, což je rozhodně dobře - usazení v těchto partiích je optimální a totéž platí v oblasti ramen. Za hodně nadstandardní považujeme nejen více než dostatek reflexních prvků na zádech i na rukávech, ale především zapínací ventilační kapsy v podpaží. Tento detail nejsme zvyklí na běžných cyklistických termobundách vídat, přitom jeho praktičnost je neoddiskutovatelná a pomůže ventilaci při pomalejší jízdě v náročnějším terénu.

Dlouhé kalhoty SKR X-Reflex kombinují standardní superroubaix na zadním dílu a membránový materiál No-Wind na předních panelech. Stejně jako v případě bundy je i zde důležitá elasticita, nepostradatelná především v partii kolen a stehen. V tomto ohledu jsou testované kalhoty hodně nadstandardní a na vysokou pružnost se může uživatel spolehnout i v případě síťovaného laclu. Jakékoli nepříjemné pocity spojené s taháním v oblasti ramen se testovaným čapákům zcela vyhnuly a výhodou je také perfektní prodyšnost materiálu laclu, začínajícího bezprostředně nad pasem. Oblékání usnadňují přes dvacet centimetrů dlouhé podélné zipy (s voděodolnou úpravou) na nohavicích a ideální usazení v oblasti kotníků zajišťuje netradiční olemování vybavené protiskluzovou silikonovou páskou. Jak již název celého setu naznačuje, ani u kalhot nemůže chybět celá řada reflexních detailů, a to jak potisku, tak především dlouhých paspulí přítomných po celé délce zadních svislých švů.

Námi testovaný set SKR X-Reflex je ve všech ohledech dotažený do detailu, a nenašli jsme u něj jediný důvod ke kritice - z hlediska střihu, použitých materiálů i zpracování mu skutečně není co vytknout. Bezpečnost cyklisty zajištěná množstvím reflexe je v zimních měsících více než vítaná. Navíc i cenově, po rozpočítání celkové částky na trojici produktů, vychází tento set hodně příznivě.

Oblečení můžete zakoupit u www.cyklodresy.cz/shop

(kad)

datum: 06.11.13 - kategorie: Oblečení na kolo
id

id

id

BP Lumen Teasi One BP Lumen Limar X-Ride
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign