Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

O nejlepšího vrchaře Středních Čech

Cyklo silniční rallye Praha-Křivoklát-Praha aneb O nejlepšího vrchaře Středních Čech – 15.9.2013, Hostivice.

Giant Křivoklátské okruhy si za první rok své existence našly neuvěřitelný počet vyznavačů mezi cyklisty bez ohledu na věk, výkonnost a další specifika. Především pro tyto milovníky silniční cyklistiky připravilo občanské sdružení Ano, Ano a Klub pražských cyklistů ve spolupráci s firmou Progress Cycle, městem Hostivice, Středočeským krajem a dalšími partnery novinku silničního kalendáře a první akci tohoto typu – souboj o nejlepšího vrchaře Středních Čech.

Hlavním sponzorem je Giant, největší světový výrobce jízdních kol. Akce je určena pro všechny cyklisty, kteří si chtějí v krásné přírodě a po kvalitních silnicích křivoklátska porovnat svou výkonnost. Zúčastnit se mohou muži i ženy starší 18 let (mladší jezdci pouze v doprovodu dospělé osoby). Zároveň všichni účastníci akce svojí účastí podpoří projekty „Sport pomáhá“ a „Sen“ o.s. ANO,ANO, zaměřené na sociálně ohrožené a znevýhodněné děti a mládež (více o projektech zde).

Trasy budou značené, jejich seznam najdete níže. Tato měřená cyklistická akce se nepojede klasicky v „balíku“, účastníci pojedou sólo nebo ve skupinkách. Cílem všech účastníků bude dosáhnout co nejlepších časů na rychlostních zkouškách ve stoupáních. Startovat se bude po 30 sek., a to po dvojicích nebo trojicích (podle počtu účastníků). Mezi jednotlivými stoupáními se pojede přiměřeným tempem se stanoveným časovým limitem na dojetí k dalšímu stoupání. Časový limit bude i na celou trasu (tedy od startu do cíle). Měřit se bude speciálním elektronickým systémem, který každému účastníkovi změří jeho čas na konkrétním stoupání a následně se časy sečtou. Nejlepší časy budou po akci vyhodnoceny.

- STARTOVACÍ BALÍČEK SE SPORTOVNÍ VÝŽIVOU (pro všechny účastníky)
- NA TRASE 3 OBČERSTVOVACÍ STANICE (na kratší trase 2)
- V CÍLI PIVO A GULÁŠ (guláš možno garantovat jen předem přihlášeným)

datum konání závodu: neděle 15.9.2013, registrace 8:00 - 9:00, start 9:30
místo startu a zázemí: Husovo náměstí v Hostivici

Startovné je příspěvkem do veřejné sbírky ANO,ANO „Sport pomáhá“: 350 Kč do 10.9.2013 na účet registrované veřejné sbírky č: 2000272523/2010 (při platbě uvádějte jako variabilní symbol číslo mobilního telefonu, který použijete při registraci předem, a specifický symbol 1509) – při přihlášení na místě pak 450 Kč. Startovné pro dobrovolníky zdarma jak se stát dobrovolníkem najdete zde
Vratná záloha na čip: 700 Kč (vybírá se na místě a vrací se proti vrácenému čipu) – STARTOVNÉ ZA 50 %

Původně uvažovaný systém vyžadující „odpípnutí“ na startu a v cíli bude díky dohodě s výrobcem nahrazen zcela novým bezkontaktním, takže nebude nutno zastavovat! Měření časů zajišťuje:

pojištění: řádně přihlášení učastníci akce jsou pojištěni denním odpovědnostním pojištěním vůči třetím osobám (nikoli mezi účastníky akce navzájem)
kategorie: muži do 40 let, muži do 50 let, muži nad 50 let, ženy

trasy: pojede se po značených trasách - na výběr je ze dvou variant - kratší, delší
Trasa A: 118 km / 1850 m = 8 měřených vrchařských zkoušek: Hostivice-Unhošť-Bratronice-Zbečno-Křivoklát-Roztoky-(možnost volby pro trasu B)-Zbečno-Nižbor-(možnost volby na dojezd po trase B) Chýňava-Ptice-Unhošť-Chýňava-Chrustenice-Úhonice-Chýně

Trasa B: 82 km / 1280 m = 5 měřených vrchařských zkoušek: Hostivice-Unhošť-Bratronice-Zbečno-Křivoklát-Roztoky-(možnost volby pro trasu A)-Nižbor-Chýňava-Chrustenice-Úhonice-Chýně

Stoupání – rychlostní zkoušky
Trasa A: 1320 výškových metrů / 29,2 km (měřené úseky)
Trasa B: 869 m / 18,5 km (měřené úseky)
A1, B1: RZ: Mostecký Mlýn – Bratronice (459 m): 1,4 km – 108 m
A2, B2: RZ: Zbečno – křižovatka Písky, (418 m): 3,1 km – 163 m
A3, B3: RZ: Roztoky – křižovatka kaplička Leontýn (483 m): 4,7 km – 254 m
A4: RZ: Zbečno (nádraží) – horizont před lesní křižovatkou na Nižbor (482 m): 5,5 km – 243 m
A5, B4: RZ: Nižbor (ž.přejezd) – lesní horizont směr Chýňava (468 m): 6,3 km – 238 m
A6: RZ: Poteplí na mostě 2,3 km za Amerikou – konec v lese na horizontu (430 m), 3 km, 111 m
A7: RZ: Dolní Podkozí – Svárov (441 m): 2,2 km – 97 m
A8, B5: RZ: Nenačovice – Úhonice (404 m): 3 km – 106 m

Cílovým místem je Chýně, resp. prostranství před Pivovarskou krčmou.

Na trase A budou 3 občerstvovací stanice: 35., 78., 99. kilometr
Na trase B budou 2 občerstvovací stanice: 35., 62. kilometr

Na rychlostních zkouškách se startuje po jednom (intervalově) a jízda v háku není povolena!

výsledky: měřit se budou časy na jednotlivých stoupáních; celkové výsledky pak budou vyhlášeny podle součtu časů na jednotlivých stoupáních
limit: mezi jednotlivými stoupáními se pojede přiměřeným tempem se stanoveným časovým limitem 5-6 hodin pro obě trasy(přesně bude stanoven před startem podle charakteru a počtu účastníků i povětrnostních podmínek)
vyhlášení vítězů: první tři v každé kategorii, celkový vítěz obdrží pohár pro nejlepšího vrchaře Středočeského kraje
ceny: ceny od sponzorů budou losované
v cíli: pro každého účastníka zdarma alko či nealko pivo ze soukromého pivovaru Chýně a guláš (guláš možno garantovat jen předem přihlášeným)

pravidla chování v rámci akce: Účastníci se zavazují, že v průběhu akce budu dodržovat pravidla provozu na pozemních komunikacích upravená zákonem č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, ve znění pozdějších předpisů, a prováděcími předpisy k zákonu. Akce se zúčastní v řádné cyklistické přilbě. Jsou si vědomi, že se akce koná za plného provozu a že jsou povinni dodržovat pokyny policistů a dalších osob, které budou během akce řídit provoz na pozemních komunikacích. Akce se účastní na vlastní odpovědnost a nebezpečí. Jsou si vědomi, že pořadatel a organizátor akce neručí za škody na majetku a poškození zdraví závodníkům vzniklé, ani jimi způsobené.

POZOR: Z důvodu speciálního systému měření je počet účastníků omezen na 120, proto se raději přihlaste předem. Akce se koná za plného provozu, který je ale v této oblasti o víkendu minimální.

Pro aktuální informace a propozice sledujte webové stránky Křivoklátských Okruhů na adrese http://www.krivoklatskeokruhy.cz/, a www.ano.tym.cz, kde bude také spuštěna ONLINE REGISTRACE.

V případě, že se Vám nezobrazí přihlašovací formulář nebo budete mít jakoukoli jinou potíž s přihlášením, pošlete nám přihlášku či dotaz na email kontakt.ano@live.it – přihláška ke stažení ZDE.

Těšíme se na vás, přátelé cyklistiky a krásného Křivoklátska. Věříme, že společně s vámi založíme novou tradici!

datum: 09.09.13 - kategorie: Sport
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign