Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Nýtovač pro požitkáře

Nýtovač pro požitkáře

Patříte k těm mechanikům či domácím servismanům, kteří by do ruky nevzali jen tak nějaké nářadí, ale rádi pracujete s ergonomicky a designově dokonalými kousky? Nářadí Birzmann je svým designem opravdu hodně originální a spíše než na ponk by se hodilo do vitrínky s luxusními komponenty.

Nýtovač Birzmann Dragonfly patří ve své kategorii k ozdobám každé dílny a ne náhodou získal v roce 2009 ocenění Eurobike Award za inovativní design. Leštěné hliníkové tělo s masivní pohodlnou rukojetí a velkým vratidlem velice dobře padne do ruky a obsluha nástroje je opravdu radost. Lehkost chodu vratidla v závitu při nýtování je neskutečná a celkově padne tvar nýtovačky do ruky jako ulitý. Nýtovací ocelový trn je výměnný a je zajištěn převlečnou maticí a opěrka pro nýtování řetězu je rovněž výměnná. Právě dvě sady opěrek umožňují použít nýtovač pro devíti a deseti rychlostní nebo po záměně pro jedenácti rychlostní řetěz. Zvládli jsme i osmi rychlostní provedení, ale to nezapadne do ozubení tak hladce jako užší varianty.

Otvor pro čep je dostatečně úzký, aby se měl plátek řetězu o co zapřít, takže zde nebyl žádný problém a dvojice jisticích šroubů i vybrání v duralové rukojeti udrželo ocelovou opěrku bez hnutí na svém místě. Jedenáctkový řetěz pak má velice podobnou opěrku, ta ovšem disponuje otočným mechanismem, který změní otvor pro čep řetězu v opěrnou plochu, o niž se následně zanýtovaný čep tlakem hezky roznýtuje, aby neměl tendenci se uvolnit. Vše je maximálně funkční a hlavně díky skvělé ergonomii a chodu vratidla také lehce proveditelné. Jediným omezením je nutnost výměny opěrných dílů, což je v případě, že nýtujete obě provedení několikrát za den, znamená, několikrát denně oba díly prohodit. Pak by možná stálo za úvahu, nechat si na širší řetězy jiný nýtovač a tento mít pouze pro jedenáctkové.

Samozřejmě, že každý šperk má svoji cenu a ta je v tomto případě kolem xxx korun, což není zrovna málo, ale profesionální nýtovače nejsou levná záležitost a navíc zde jde opravdu o luxusní zpracování, které by jako dárek určitě vzbudilo nadšení. I nýtovat tak špinavou a umaštěnou věc, jakou řetěz je, lze s určitou mírou luxusu.

(už)

 

 

datum: 15.06.14 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign