Schindler20_2019

ekola_banner

Nabídky maloobchodů

Navigace

RSS exporty sekce

Zprávy

Partneři

Související články

Článek

eurobike2019

vrátit v srpnu author_duben_2019.jpg

Novinky u BikeWorkX

Domácí značka BikeWorkX se může pochlubit jednak velmi širokou nabídkou svých maziv a cyklokosmetiky, jednak jejich skvělou funkcí, kdy si maziva a čističe pravidelně odnášejí skvělé hodnocení z celé řady praktických testů. Například klasické mazivo na řetězy Chain Star si díky své vysoké odolnosti jen těžko hledá konkurenci a je skvělým parťákem například pro bikemaratonském nasazení. Zvlášť ztrpčuje-li nám kilometry tratě bláto, či dokonce brody. My se ale tentokrát budeme věnovat novinkám BikeWorkX, které pro letošní rok rozšiřují sortiment této značky.


Jednou z nejdůležitějších novinek, jež reaguje na stále vzrůstající oblibu bezdušových MTB systémů, je těsnicí tmel na bázi latexu, nazvaný BikeWorkX Super Seal Star. Jeho poměrně dlouhý vývoj a náročné testování by měly přinést své ovoce v podobě nadstandardních parametrů, kdy by toto takzvané „mlíko" mělo dokázat okamžitě zacelit průpichy či průrazy pláště, a to až do průměru šest milimetrů (!!!). Takže i s poměrně velkým otvorem v plášti by si měl Super Seal Star dokázat bez problémů poradit. Tento těsnicí tmel, jejž v co nejbližší době také otestujeme v praxi, byl samozřejmě vyvinut primárně pro bezdušové pláště, ale současně je aplikovatelný rovněž do duší, v případě potřeby předejít defektům u klasických systémů. K výhodám má patřit bezproblémová aplikace, stejně jako nadstandardní životnost. V nabídce bude 125ml aplikátor a jednolitrová doplňovací láhev.


Dalším novým produktem v kolekci BikeWorkX je Chain Clean Star, tedy tekutý přípravek pro čištění řetězu. Ten byl vyvinut hlavně do „praček" na řetězy, ovšem je velmi dobře použitelný i samostatně. Vyznačuje se perfektní schopností rozpouštět zbytky starých maziv, tedy onen nepopulární ztuhlý mix maziva, bláta a prachu. Pokud péči o své kolo chcete dávat maximum, pak tento výkonný čistič v ideálním případě zkombinujte s „pračkou" KettenMax, jež je k očistě řetězu naprosto nekompromisní. Jinak můžete u čističe Chain Clean Star počítat s velmi praktickou nepěnivou konzistencí, která je do „praček" na řetězy optimální.


Mezi uvedené novinky musíme zařadit rovněž ekologický, tedy biologicky plně odbouratelný multifunkční olej Oil Star Bio s ještě zdokonalenou recepturou a zatím posledním z přírůstků letošní kolekce je sada pro „mechanickou" očistu a celkovou údržbu kola, nazvaná zcela jednoduše Clean Set. Obsahuje populární produkty řady BikeWorkX - konkrétně univerzální, velmi účinný čistič Cyclostar, výkonné mazivo na řetěz Chain Star, dále multifunkční olej (například pro mazání lanek, měničů a dalších součástí) a mazací tuk S PTFE. Ten je vhodný například pro ložiska nábojů, hlavového složení a podobně. Najdeme zde také oblíbenou leštěnku Shine Star, dále plastový kyblík, sadu kartáčů a mycí houbu.

Především zmíněné kartáče jistě každý cyklista, biker i silničář, maximálně ocení. Jsou totiž tvarované přesně tak, aby zefektivnily očistu kazety, převodníků, nábojů a všech členitých, hůře přístupných částí kola. S touto kompletní sadou vám prostě nebude vůbec nic chybět k tomu, abyste kolo dlouhodobě udrželi jako nové.
Více o všech novinkách již brzy na www.bikeworkx.cz
(red)

datum: 21.06.16 - kategorie: Technika
id

id

id

id

id

merida.gif merida.gif merida.gif merida
Copyright (C) 2012 Cykloservis. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu vydavatele časopisu Cykloservis zakázáno.
Provozovatel webu: cyklo@volny.cz | webdesign